Utah Jazz nie otrzyma odszkodowania za Quina Snydera od Hawks

Ponieważ były trener Jazzu rozważa ofertę powrotu do NBA z Atlanty, jego były zespół nie otrzyma żadnych draftów ani względów finansowych, jeśli zdecyduje się wrócić w tym sezonie.

(Francisco Kgolseth | The Salt Lake Tribune) Główny trener Utah Jazz, Quinn Snyder, po lewej, omawia swoje odejście z zespołu po ośmiu sezonach podczas konferencji prasowej w Salt Lake City wraz z właścicielem Utah Jazz Ryanem Smithem i dyrektorem generalnym Dannym Aingiem w poniedziałek, 6 czerwca, 2022 .

Quin Snyder regularnie występował w Utah Jazz przez osiem sezonów – z których ostatnie sześć zakwalifikowało się do playoffów, zanim nagle odszedł w czerwcu ubiegłego roku.

Zespół był gotowy do ogromnych zmian, aby pójść w zupełnie nowym kierunku, a on postanowił nie być jego częścią.

Teraz, po spędzeniu większości tego sezonu na uboczu, Snyder wydaje się być gotowy do powrotu do NBA. Dyrektor generalny Atlanta Hawks, Landry Fields, potwierdził w środę, że były trener Jazz jest rzeczywiście kandydatem na ich stanowisko Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował w piątek rano, że Snyder i Hawks „posuwają się naprzód w rozmowach na temat umowy”. aby uczynić go kolejnym trenerem franczyzy”.

Oto krótkie spojrzenie na niektóre kwestie związane z potencjalnym powrotem Snydera.

kwestia odszkodowania

Ponieważ Snyder zrezygnował z Jazzu, a czas pozostały do ​​końca jego kontraktu, a Hawks chcą jak najszybciej sprowadzić Snidera, aby zastąpił tymczasowego głównego trenera Joe Bronte, który od tamtej pory zajmuje to miejsce. Trener Nate McMillan został zwolniony we wtorekUważa się, że front office w Utah mógłby technicznie domagać się odszkodowania (w postaci weksla lub gotówki) od Atlanty w celu uwolnienia Snydera – tak jak wtedy, gdy Celtics otrzymali niezabezpieczony wybór w pierwszej rundzie 2015 od Clippers za Doca Riversa.

READ  Jastrzębie jako pierwsze ogłaszają Marcusa Mariotę

Okazuje się, że nie jest do końca jasne, czy Jazz miał prawo do odszkodowania, a źródło, które wypowiedziało się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie pozwolono mu omawiać szczegółów, powiedziało, że i tak jest to kwestia sporna, ponieważ zespół nie ma zamiaru prowadzić sprawy. . To skutecznie uwolniłoby Snydera do natychmiastowego dołączenia do Hawks, gdyby sobie tego życzył.

Źródło wyjaśniło, że chociaż moment przeprowadzki jest nieco nietypowy, Snyder nie odgrywa obecnie żadnej roli w organizacji (w przeciwieństwie do Riversa, który był głównym trenerem Celtics, kiedy przeniósł się do Clippers) skłonił Jazz, by tego nie robić. utrudniać w jakikolwiek sposób procesu jego wyjazdu.

W rzeczywistości, ponieważ nie jest ich aktywnym głównym trenerem, są teraz zadowoleni z całkowitego zerwania z nim więzi, pozwalając Snyderowi zaakceptować każdą pracę, która działa dla niego i jego rodziny.

dlaczego teraz?

Jest w tym coś niezwykłego Drużyny zwykle nie sprowadzają nowych trenerów spoza organizacji w środku sezonu.

Dwa lata temu Minnesota Timberwolves zwolnili trenera Ryana Saundersa w lutym i zatrudnili asystenta Raptors, Chrisa Fincha, aby go zastąpił. Wieloletni asystent Grizzlies i dwukrotny trener tymczasowy Lionel Hollins pracował dla Bucks w latach 2008-09, kiedy Memphis zwolnił Marka Iavarrone, a następnie sprowadził Hollinsa, aby zastąpił tymczasowego głównego trenera Johnny’ego Davisa.

Dlaczego więc Snyder miałby od razu dołączyć do rodziny Hawks?

Cóż, z organizacyjnego punktu widzenia, Atlanta chce uratować to, co do tej pory było rozczarowującym sezonem.

Zespół zawarł ogromną umowę poza sezonem, aby pozyskać byłego strażnika All-Star Dejounte Murray z San Antonio, mając nadzieję na awans w tabeli Konferencji Wschodniej i rywalizację o mistrzostwo NBA. Jednak przed piątkowymi meczami Falcons mają dopiero bilans 29-30 – ósme miejsce na Wschodzie. Zajmują 21. miejsce w NBA pod względem punktacji przeciwników (116,7) i 22. pod względem procentu rzutów z gry przez przeciwników (47,8%). Chociaż są uważani za zagrożenie z pierwszej dziesiątki, należą do najgorszych w lidze pod względem zdobywania i robienia trójek.

READ  Derek Jones Jr. z Chicago Bulls zakwestionował rażący faul na Graysonie Allenie Bucksa

Snyder wielokrotnie umieszczał Jazza wśród 10 najlepszych graczy NBA zarówno pod względem ataku, jak i obrony, czasami w pierwszej piątce w obu przypadkach.

Dlaczego więc jastrzębie?

Zdecydowanie sensowne jest, aby Atlanta od razu poszła po Snydera, ponieważ mają szansę wyprzedzić inne zespoły i uzyskać najlepszą ofertę trenerską na rynku.

Ale dlaczego Snyder miałby teraz wybrać Atlantę, zamiast wybierać spośród innych opcji, kiedy więcej miejsc pracy nieuchronnie otworzy się poza sezonem?

Cóż, Atlanta ma sporo talentów w swoim składzie. Gwiezdny Gwardia Trae Young zyskał w lidze reputację twardego charakteru i ma słaby sezon pod względem skuteczności, ale nadal jest świetny zarówno w zdobywaniu punktów, jak i podaniach. Murray i DeAndre Hunter to dwukierunkowe wschodzące talenty. Clint Capella to Rudy Goubert Light – wielki facet, który idzie na krawędzi i łapie odbicie. Drużyna ma też teoretycznie przydatne kotlety w postaci Johna Collinsa, Bogdana Bogdanovicia, Onyeki Okongwu i debiutanta AJ Griffina.

Snyder ma również pewną znajomość zarówno miasta Atlanta, jak i organizacji Hawks.

Ostatni sezon spędził przed dołączeniem do Jazz jako główny asystent Mike’a Bodenholzera w Atlancie. W międzyczasie Snyder ma silne relacje z zastępcą dyrektora generalnego Hawks (i byłym frontmanem Jazz, Kylem Korverem). Mówi się również, że jest blisko z jednym z mniejszościowych partnerów Hawksa w grupie właścicielskiej.

Możliwość natychmiastowego udania się do miejsca, które dobrze zna, może być dla Snydera bardziej atrakcyjną opcją niż niepewność gry w oczekiwanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.