Verizon bada teksty spamowe, ale nie widzi związku z Rosją

Operator sieci bezprzewodowej Verizon obwinił w środę „złych aktorów” za tysiące wiadomości tekstowych spamowych otrzymanych ostatnio przez jego klientów i powiedział, że współpracuje z federalnymi organami ścigania, aby ustalić źródło.

Gigant telekomunikacyjny potwierdził w środowym oświadczeniu, że jego klienci zostali namierzeni nieuczciwymi tekstami oferującymi im darmowy prezent, o czym wcześniej informowaliśmy w poniedziałek. krawędźStrona z wiadomościami technicznymi. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że byli przekierowywani na strony rosyjskich mediów państwowych po kliknięciu linków w tekstach, ale firma Verizon traktowała te teksty jako typowy program phishingowy mający na celu oszukanie konsumentów.

„W ramach niedawnego oszustwa, źli aktorzy wysyłali wiadomości tekstowe do niektórych klientów Verizon, które wydawały się pochodzić z prywatnego numeru klienta” – czytamy w oświadczeniu. „Nasza firma znacznie ograniczyła tę obecną działalność, ale prawie wszyscy dostawcy usług bezprzewodowych doświadczyli podobnych oszustw w ostatnich miesiącach”.

Wykres uwydatnił stały wzrost liczby skarg kierowanych do rządu federalnego przez konsumentów, którzy stwierdzili, że są ofiarami spamu.

W odpowiedzi na pytania uzupełniające w środę, rzecznik Verizon powiedział, że firma uważa, że ​​kilka tysięcy jej klientów otrzymało transkrypcje w ramach szerszego programu dotyczącego głównych operatorów bezprzewodowych.

Rzecznik, Rich Young, powiedział, że Verizon zablokował jeden z numerów, z których wysyłano niektóre wiadomości, ale źródło nadal używało innych numerów dla klientów spamu.

Mr Young powiedział, że nic nie wskazuje na to, że listy pochodziły z Rosji, która stała się Podejrzewa się, że przeprowadza cyberataki Pośród trwającej inwazji tego kraju na Ukrainę.

Według Verizon współpracował z FBI i US Secret Service w celu ustalenia źródła tekstów, co skusiło odbiorców do kliknięcia w link oferujący im darmowy prezent. Eksperci bezpieczeństwa generalnie odradzają klikanie linków wysyłanych z dziwnych lub nieznanych kont.

Mr Young powiedział, że oszukańcze żądania miały na celu skłonienie ludzi do wprowadzenia danych karty kredytowej. Dodał, że kliknięcie łącza prawdopodobnie nie narazi telefonów komórkowych tych klientów na działanie złośliwego oprogramowania.

READ  Franczyza Applebee's tnie płace przy rosnących cenach gazu

FBI odmówiło komentarza w środę, podobnie jak Secret Service.

T-Mobile powiedział w środowym e-mailu, że nie znalazł żadnych dowodów na to, że jego klienci otrzymywali wiadomości tekstowe, ale dodał znane linki zidentyfikowane jako część schematu oszustwa do swoich filtrów blokujących spam.

Rzecznik AT&T powiedział w środowym e-mailu, że firma uważnie monitoruje sytuację, ale nie widziała niczego podobnego w swojej sieci.

W 2021 roku Federalna Komisja Handlu poinformowała, że ​​otrzymała 377 840 zgłoszeń oszustw spowodowanych żądaniami wiadomości tekstowychŁączne straty wyniosły 131 milionów dolarów. Według prowizji średnia strata wyniosła 900 dolarów.

Użytkownicy telefonów komórkowych mogą zgłaszać podejrzane wiadomości tekstowe, kopiując i przesyłając je na numer 7726, co oznacza SPAM, usługę raportowania stworzoną przez GSMA, bezprzewodowe stowarzyszenie członków Verizon.

Większość smartfonów zawiera funkcje blokowania niechcianych połączeń i wiadomości tekstowych. Aby powstrzymać telemarketerów i innych prawników, konsumenci mogą również dodać swoje numery do Federalnego Rejestru Do Not Call.

Jednak te bariery nie powstrzymały oszustów przed próbami nakłonienia użytkowników telefonów komórkowych do rezygnacji z danych finansowych i innych danych osobowych poprzez oferty obejmujące darmowe prezenty. Niektóre oszukańcze teksty zachęcają odbiorców do klikania linków zawierających aktualizacje śledzenia fałszywych przesyłek.

Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa powiedział w środę, że podejrzane wiadomości tekstowe należy traktować z taką samą niezwykłą czujnością, jak podejrzane e-maile.

Powiedział: „Nie klikaj linków, zwłaszcza jeśli coś nie wygląda dobrze” Tim Webber, dyrektor ds. usług bezpieczeństwa w ADNET Technologies w Rocky Hill, Connecticut. „Zewnętrznie wyglądają jak wiadomości phishingowe”.

Webber poradził ludziom, aby korzystali z funkcji bezpieczeństwa wbudowanych w smartfony, aby zapobiec ich włamaniom, w tym zamków biometrycznych – tych, które wykorzystują odciski palców lub rozpoznawanie twarzy – oraz uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.