W jaki sposób księżyc wydłuża dni na ziemi?

Czy w końcu możemy mieć przyszłość, w której Ziemia nie ma już księżyca?

Nawet przy obecnym wysokim tempie spadku jest mało prawdopodobne, aby Księżyc całkowicie opuścił Ziemię. Katastrofalny upadek prawdopodobnie zainterweniuje na długo przed tym, zanim to nastąpi Za około 5-10 miliardów lat. Ludzkość prawdopodobnie też Wyczerpany dawno temu.

Jednak na krótką metę ludzkość To samo w sobie może odgrywać rolę w nieco większym wydłużeniu dni Zmniejszając ilość wody uwięzionej w lodowcach i czapach lodowych w wyniku topnienia spowodowanego zmianami klimatycznymi.

„Lód w zasadzie tłumi przypływy” — mówi Waltham, zauważając, że około 600-900 milionów lat temu, kiedy uważano, że nasza planeta weszła w bardzo zimny okres znany jako Ziemska Śnieżka, Nastąpiło znaczne spowolnienie tempa zanikania Księżyca. Jednak wpływ jest trudny do przewidzenia, ponieważ część z nich zostanie zniwelowana przez odbicie mas lądowych, gdy ciężar pokryw lodowych zostanie z nich zdjęty, oraz inne komplikacje.

Teoretycznie następna grupa astronautów, która poleciała na Księżyc z programem NASA Artemis, mogłaby powiedzieć, że oglądała swoją macierzystą planetę z większej odległości niż ich poprzednicy z programu Apollo 60 lat temu (pomimo punktu, do którego dotarli podczas podróży). Decyduje o tym prawdopodobnie eliptyczna orbita Księżyca wokół Ziemi – odległość między dwoma najbliższymi i najdalszymi punktami zmienia się w zależności od 43 000 km co 29 dni).

Dla reszty z nas nasze życie jest zbyt krótkie, aby zauważyć pikosekundy dodawane do długości każdego mijającego dnia. Jeśli mrugniesz, przegapisz to.

Dołącz do 1 miliona fanów Future poprzez polubienie nas Facebooklub śledź nas Świergot Lub Instagram.

Jeśli podoba Ci się ta historia, Zapisz się do cotygodniowego biuletynu bbc.comzatytułowany „The Essential List” – starannie wyselekcjonowany zbiór opowiadań z BBC przyszłyI kulturaI życie zawodoweI Podróż I wczesny Dostarczane do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.