W misji Artemis III NASA zostaną wykorzystane skafandry kosmiczne zaprojektowane przez Axiom Space

NASA już pakuje się do zbliżającego się lądowania na Księżycu i zamawia nowe skafandry kosmiczne na lot. Przyznano kontrakt o wartości 228,5 miliona dolarów firmie Axiom Space na budowę „systemu spacerów po Księżycu” na podróż powrotną na powierzchnię Księżyca, NASA zapowiedziana w środę.

Aksjomat Była to jedna z dwóch firm W staraniach o wykonanie skafandrów kosmicznych dla programu Artemis NASA, którego celem jest powrót astronautów na Księżyc po raz pierwszy od ponad 50 lat. NASA już ma Oferta limitowana Skafandry kosmiczne do użytku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale skafandry księżycowe musiałyby być zupełnie inne. Oprócz ekstremalnych wahań temperatury będą musieli radzić sobie z grawitacją Księżyca i dobrze znany problem Pył księżycowy, który ma tendencję do przyklejania się do wszystkiego.

NASA pracowała nad własnymi skafandrami księżycowymi i oświadczenie Biznes toczy się w 2019 roku. Ale w zeszłym roku raport wykazał, że Rozwój tych roszczeń jest opóźniony I że nie będą gotowi na czas do planowanego lądowania na Księżycu. Zamiast tego w czerwcu NASA ogłosiła, że ​​postanowiła zlecić opracowanie skafandra księżycowego dwóm firmom: Collins Aerospace, która Eksperymentowanie z budowaniem skafandrów kosmicznych dla NASAi Aksjomat Przestrzeń.

Aksjomat wstępnie zaaranżowany dla Wysłanie pierwszej w pełni prywatnej załogi Do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na pokładzie rakiety SpaceX. Długofalowe cele firmy obejmują: Budowa komercyjnej stacji kosmicznej.

NASA planuje użyć skafandrów kosmicznych Axiom w przyszłej misji Artemis III, która wyląduje pierwszą kobietę na Księżycu. Ale najpierw agencja musi uzyskać Misja Artemida I na Ziemi. Ta misja, która wyśle ​​bezzałogową kapsułę poza Księżyc, posłuży jako misja testowa dla przyszłych lotów, w tym Artemis III. ona ma Wielokrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.