W szczegółowym przemówieniu na temat rosyjskiej inwazji na Ukrainę Biden mówi, że Putin „nie może pozostać u władzy”

Prezydent USA Joe Biden przemawia na Zamku Królewskim w Warszawie 26 marca 2022 r.

Brendan Smyłowski | AFP | Obrazy Getty

Prezydent Joe Biden Rosyjski przywódca powiedział w sobotę Władimir Putin „Władza nie może trwać” – powiedział, zwiększając presję międzynarodową i dalej jednocząc sojuszników NATO przeciwko Putinowi w następstwie jego inwazji na Ukrainę.

„Dyktator stara się odbudować imperium, które nigdy nie zniszczy umiłowania wolności przez ludzi” – powiedział Biden na zakończenie ważnego przemówienia w Polsce. „Ukraina nigdy nie odniesie sukcesu dla Rosji, ponieważ niezależni ludzie nie chcą żyć w świecie beznadziejności i ciemności”.

– Na litość boską, ten człowiek nie może być u władzy – powiedział Biden.

Przemówienie prezydenta na Zamku Królewskim w Warszawie było ostatnim etapem trzydniowej podróży do Europy. Podczas pobytu w Polsce Biden spotkał się z ukraińskimi uchodźcami uciekającymi z rosyjskiej okupacji oraz z oddziałami amerykańskimi stacjonującymi w Rzeszowie, w pobliżu granicy z Ukrainą.

W swoim przemówieniu Biden podkreślił potrzebę zjednoczenia demokracji na całym świecie przeciwko Rosji w historycznej wojnie przeciwko dyktatorskiej agresji.

„W tej wojnie musimy mieć jasność” – powiedział. „Musimy pracować na nadchodzącą długą walkę”.

Biden bezpośrednio i wielokrotnie potępiał Putina w swoim przemówieniu, oskarżając rosyjskiego prezydenta o „używanie brutalnej siły i dezinformacji w celu zaspokojenia tęsknoty za absolutną władzą i kontrolą”.

Putin szydził z Putina za podżeganie do nazistowskich obrazów jako pretekstu do inwazji, nazywając to „obscenicznym” kłamstwem. Obwiniał Putina za górę międzynarodowych sankcji wymierzonych w rosyjską gospodarkę i jej walutę, zauważając, że rosyjski rubel został zamieniony w „gruz”.

To przełomowa wiadomość. Sprawdź, czy są aktualizacje.

READ  Jackpot Mega Millions o wartości 1 miliarda dolarów osiąga szczyt, gdy nikt nie wygra głównej nagrody w wysokości 830 milionów dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.