W Tajlandii chory delfin z „niską” szansą na przeżycie wrócił do zdrowia

NowyJuż teraz możesz posłuchać artykułów Fox News!

Cielę delfina Grupa wolontariuszy skutecznie wyzdrowiała po zachorowaniu przez tajskiego rybaka.

Paradon, co oznacza „braterskie brzemię”, miał umrzeć na swoje choroby po uratowaniu. Basen pływowy W zeszłym miesiącu.

Eksperci dali delfinowi małą szansę na przeżycie po stwierdzeniu, że jest zbyt słaby. Początkowo Paradon musiał być zawieszony w wodzie przez opiekunów-wolontariuszy.

„Biorąc pod uwagę jego stan, powiedzieliśmy sobie, że jego szanse na przeżycie są bardzo niskie” – powiedział w piątek weterynarz ośrodka Dhanapan Chomsuen.

Film przedstawiający delfina rzeki Connecticut pływającego w mediach społecznościowych

Wolontariusz Tosapol Bryongchuk karmi mlekiem delfina o pseudonimie Baradon w Centrum Badań i Rozwoju Zasobów Morskich i Przybrzeżnych w prowincji Rayong, we wschodniej Tajlandii, piątek, 26 sierpnia 2022 r.
(Zdjęcie AP/Saksai Lalit)

Chomsuen dodał: „Zazwyczaj delfiny osierocone są zwykle w bardzo złym stanie. Te delfiny mają bardzo, bardzo małą szansę na przeżycie. Ale tego dnia daliśmy mu wszystko, co w naszej mocy”.

Lekarze weterynarii i personel Baw się z Baradonem, nakarm go mlekiem i pomóż mu ćwiczyć umiejętności motoryczne w małym środowisku. Zespół wolontariuszy opiekuje się nim przez całą dobę w celu jego powrotu do zdrowia.

Pływak z Kalifornii mówi, że żarłacz biały „wypluł mnie” po „poważnym” ugryzieniu

Mały delfin o imieniu Paradan pływa w Centrum Badań i Rozwoju Zasobów Morskich i Przybrzeżnych w prowincji Rayong we wschodniej Tajlandii, piątek, 26 sierpnia 2022 r.

Mały delfin o imieniu Paradan pływa w Centrum Badań i Rozwoju Zasobów Morskich i Przybrzeżnych w prowincji Rayong we wschodniej Tajlandii, piątek, 26 sierpnia 2022 r.
(Zdjęcie AP/Saksai Lalit)

Baradon wciąż nie wychodzi z lasu, a wolontariusze starają się nakłonić go do jedzenia co 20 minut.

Tippunyar Thipjunder, 32-letni doradca finansowy, jest jednym z wielu wolontariuszy, którzy przychodzą z Baradan na zmiany jako opiekunki do dzieci.

„Nie je wystarczająco dużo, chce się bawić. Martwię się, że nie ma wystarczającej ilości pożywienia” – powiedziała w piątek The Associated Press, trzymając i karmiąc zaspanego Paradana.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

Kontynuowała: „Kiedy przyjeżdżasz tutaj jako wolontariusz ze swoim czasem, wysiłkiem fizycznym, skupieniem umysłowym i pieniędzmi, zdecydowanie chcesz, aby rósł w siłę i przetrwał”.

Cielę nie wykazuje żadnych oznak wcześniejszej infekcji, a lekarze weterynarii przygotowują się na taką możliwość Opieka długoterminowa w Tajlandii Dopóki Paradon nie poluje na własną zdobycz.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.