Wall Street spada trzecią sesję z rzędu w związku z obawami o podwyżkę stóp Fed

Trader pracuje na giełdzie nowojorskiej (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 29 sierpnia 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Sprzedaż Best Buy pokonuje szacunki, ponieważ rabaty stymulują popyt
  • Liczba ofert pracy w lipcu gwałtownie wzrosła
  • Dow Jones stracił 1,02%, Standard & Poor’s 500 stracił 1,22%, Nasdaq stracił 1,45%

30 sierpnia (Reuters) – Akcje amerykańskie spadły we wtorek trzecią sesję z rzędu, ponieważ rosnące możliwości zatrudnienia wzbudziły obawy, że Rezerwa Federalna USA ma kolejny powód, aby utrzymać agresywny kurs podnoszenia stóp procentowych w celu zwalczania inflacji.

Standardowy indeks S&P 500 (.SPX) Spadł o ponad 5% od czasu, gdy prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell potwierdził w piątek zamiar podniesienia stóp procentowych przez bank centralny nawet w obliczu spowolnienia gospodarczego. Czytaj więcej

Popyt na pracę nie wykazywał oznak spowolnienia, ponieważ możliwości zatrudnienia w USA wzrosły w lipcu do 11,239 mln, a poprzedni miesiąc został ostro zrewidowany w górę. Odrębny raport pokazał, że zaufanie konsumentów mocno odbiło się w sierpniu po trzech kolejnych miesięcznych spadkach. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„To napędza silny rynek pracy, a także sygnalizuje wyraźny brak obaw ze strony konsumentów, co jest sprzeczne z tym, czego rynek naprawdę szuka” – powiedział Andre Bakhos, dyrektor zarządzający Ingenium Analytics LLC w Plainsboro w stanie New Jersey.

„Zazwyczaj można by to zinterpretować jako dobrą wiadomość, jednak mamy do czynienia z częścią inflacyjną, która jest problemem, a tego rodzaju liczby nie grają zbyt dobrze w próbach obniżenia inflacji, przynajmniej takie jest postrzeganie rynku”.

Dane dodatkowo skupiają uwagę na sierpniowych zatrudnieniu poza rolnictwem w piątek.

READ  Bored Ape NFT pozyskuje prawie 285 milionów dolarów w kryptowalucie w wirtualnej sprzedaży ziemi

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Spadł o 327,54 pkt, czyli 1,02%, do 3 1771,45 Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 49,12 punktów, czyli 1,22%, do 3981,49 punktów, a Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Spadł o 173,88 pkt, czyli 1,45%, do 11 843,79 pkt.

Prezes nowojorskiego Fed John Williams powiedział we wtorek, że bank centralny prawdopodobnie będzie musiał uzyskać stopę procentową na poziomie 3,5% i jest mało prawdopodobne, aby w ogóle obniżył stopy w przyszłym roku, ponieważ będzie walczył z inflacją.

Jednak prezes Fed z Atlanty, Rafael Bostic, powiedział w artykule opublikowanym we wtorek, że Fed może „wycofać się” z niedawnej passy 75 punktów bazowych, jeśli nowe dane pokażą, że inflacja zwalnia „wyraźnie”, podczas gdy szef banku Richmond powiedział Thomas Barkin z Fed. Zobowiązanie Fed do sprowadzenia inflacji do celu na poziomie 2% niekoniecznie doprowadzi do poważnej recesji. Czytaj więcej

Handlowcy wyceniają 74,5% szansę na trzecią z rzędu podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych na wrześniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej.

Każdy z 11 sektorów S&P 500 był na ujemnym poziomie, z sektorem energetycznym (.SPNY) 3,27% przy spadku cen ropy o ponad 5% w związku z obawami, że spowolnienie gospodarek światowych może osłabić popyt. Czytaj więcej

Benchmiczna rentowność 10-letnich obligacji skarbowych zniwelowała poranne straty, a handel wzrósł do 3,119%.

Ogromny wzrost kapitału wrażliwy na ceny i akcje spółek technologicznych, takich jak Microsoft Corp (MSFT.O)spadła o 1,32%, Jabłko (AAPL.O)Największą presją na indeks benchmarkowy był 1,69%.

Zarówno S&P 500, jak i Nasdaq znalazły się poniżej 50-dniowej średniej kroczącej. Indeks S&P 500 również na krótko spadł poniżej poziomu 50% zniesienia Fibonacciego od czerwcowego minimum do sierpniowego maksimum, co jest kolejnym ważnym wskaźnikiem technicznym, który analitycy obserwują jako wsparcie.

READ  Wyłączny partner handlowy Trumpa Truth Social nie otrzymuje wsparcia w zakresie pozyskiwania rozszerzeń SPAC
Technologia SPX

Indeks zmienności CBOE, znany również jako Wall Street Fear Scale, wzrósł trzecią sesję z rzędu i ostatnio notowany był na poziomie 26,92 punktu.

Dodając do obaw, tajwańskie wojsko oddało strzały ostrzegawcze do chińskiego drona, który przeleciał nad małą wyspą kontrolowaną przez Tajwan w pobliżu chińskiego wybrzeża. Czytaj więcej

Najlepsza firma kupująca (BBY.N)Mimo to, wzrost o 2,25%, jest największym zyskiem na S&P 500 po odnotowaniu mniejszego niż oczekiwano spadku porównywalnej sprzedaży kwartalnej dzięki dużym obniżkom. Czytaj więcej

Niskie emisje przewyższyły liczebnie zaawansowane emisje na giełdzie nowojorskiej o 4,83 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 2,92 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 nie osiągnął 52-tygodniowych maksimów i 18 nowych minimów; Nasdaq Composite odnotował 7 nowych maksimów i 196 nowych minimów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Chucka Mikołajczaka) Montaż przez Davida Gregorio

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.