Wall Street zamknęło się wyżej, ponieważ Nvidia wywołała rajd na akcjach AI

  • Nvidia osiągnęła rekordowy poziom optymistycznych oczekiwań
  • Gracze AI wagi ciężkiej Microsoft Alphabet Rising
  • Obie amerykańskie agencje ratingowe umieściły go na liście obserwacyjnej negatywnej
  • Zamknięcie indeksów: S&P 500 +0,88%, Nasdaq +1,71%, Dow -0,11%

25 maja (Reuters) – Wall Street zamknęło się gwałtownie w czwartek po tym, jak oczekiwania na wybuch ze strony Nvidii spowodowały, że akcje producenta chipów wzrosły i wysłały spółki związane ze sztuczną inteligencją do rajdu, podczas gdy inwestorzy wyczekiwali oznak postępów w rozmowach o pułapie zadłużenia USA.

(NVDA.O) wzrosła o 24% do rekordowego zamknięcia po tym, jak najcenniejszy na świecie producent chipów prognozował kwartalne przychody o 50% wyższe niż szacunki i powiedział, że zwiększa podaż, aby zaspokoić popyt na własne chipy sztucznej inteligencji (AI). To.

Według danych Refintiv inwestorzy wymienili prawie 60 miliardów dolarów na akcje Nvidii, co stanowi jedną piątą wszystkich transakcji na akcjach S&P 500 podczas sesji.

„Nvidia oficjalnie zastąpiła FANG jako kamień węgielny tego rynku” — powiedział Jake Dollarhyde, dyrektor generalny firmy Longbow Asset Management w Tulsa w stanie Oklahoma. „Inwestorzy mają obsesję na punkcie sztucznej inteligencji, a NVIDIA to idealna opowieść o sztucznej inteligencji”.

Heavyweights Microsoft Corp (MSFT.O) i Alphabet Inc (GOOGL.O) wzrosły odpowiednio o 3,9% i 2,1%. Akcje Advanced Micro Devices Inc (AMD.O) wzrosły o około 11%, akcje Micron Technology Inc (MU.O) wzrosły o 4,6%, a Broadcom Inc (AVGO.O) o ponad 7%.

Philadelphia Semiconductor Index (.SOX) wzrósł o 6,8% do najwyższego poziomu od ponad roku, co stanowi największy dzienny wzrost procentowy od listopada.

Intel Corp (INTC.O), który inwestorzy postrzegają jako pozostający w tyle w wyścigu sztucznej inteligencji, spadł o 5,5%, ważąc na Dow Jones Industrial Average.

W ostatnich dniach Wall Street była zdenerwowana przed przeciąganiem negocjacji w Waszyngtonie w celu podniesienia pułapu zadłużenia kraju w wysokości 31,4 bilionów dolarów i uniknięcia niewypłacalności.

READ  Akcje Fisker rosną. Producent pojazdów elektrycznych zwiększa dostawy.

Reuters poinformował, powołując się na źródło zaznajomione z rozmowami, że prezydent USA Joe Biden i przedstawiciel Republikanów Kevin McCarthy byli w czwartek bliscy porozumienia, ponieważ szacunkowe wydatki obu stron nie przekraczają 70 miliardów dolarów.

Trader pracuje na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 24 maja 2023 r. REUTERS/Brendan McDiarmid

Odzwierciedlając niepewność na rynku, dwuletnie rentowności osiągnęły najwyższy poziom od marca po tym, jak agencje ratingowe Fitch i DBRS Morningstar umieściły Stany Zjednoczone pod obserwacją kredytową pod kątem możliwej obniżki.

Tymczasem dane pokazały, że liczba Amerykanów składających nowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła umiarkowanie w ubiegłym tygodniu, a raport Departamentu Handlu potwierdził spowolnienie wzrostu gospodarczego w pierwszym kwartale.

S&P 500 wzrósł o 0,88%, kończąc sesję na poziomie 4151,28 pkt.

Indeks Nasdaq wzrósł o 1,71% do 12 698,09 pkt, podczas gdy Dow Jones Industrial Average spadł o 0,11% do 32 764,65 pkt.

Wolumen obrotu na giełdach w USA był stosunkowo wysoki i wyniósł 10,8 miliarda akcji, w porównaniu ze średnią 10,5 miliarda akcji podczas poprzednich 20 sesji.

S&P 500 wzrósł do tej pory o około 8% w 2023 r., a Nasdaq odrobił ponad 30% strat poniesionych w zeszłym roku.

Ralph Lauren Corp (RL.N) wzrósł o 5,3% po tym, jak luksusowy sprzedawca detaliczny pokonał szacunki zysków.

Sprzedaż detaliczna elektroniki Best Buy Co Inc (BBY.N) wzrosła o 3,1% po swoich optymistycznych wynikach kwartalnych, podczas gdy sieć dyskontów Dollar Tree Inc (DLTR.O) spadła po obniżeniu rocznej prognozy zysku.

Zmniejsza liczbę zyskujących w S&P 500 (.AD.SPX) w stosunku 1,4 do jednego.

S&P 500 notuje 11 nowych szczytów i 31 nowych minimów; Indeks Nasdaq zanotował 56 nowych szczytów i 163 nowe dołki.

Dodatkowe raporty Shriyashi Sanyala i Shristi Achar w Bengaluru; Montaż: Arun Koyor, Vinay Dwivedi i David Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.