Warren Buffett jest w kontakcie z Team Biden w sprawie kryzysu bankowego

(Bloomberg) – Warren Buffett z Berkshire Hathaway kontaktował się w ostatnich dniach z wyższymi urzędnikami w administracji prezydenta Joe Bidena w miarę rozprzestrzeniania się regionalnego kryzysu bankowego.

Najczęściej czytane z Bloomberga

Według osób zaznajomionych z tą sprawą, w zeszłym tygodniu odbyło się wiele rozmów między zespołem Bidena a Buffettem, które prosiły o anonimowość, ponieważ informacje są prywatne. Wezwania koncentrowały się wokół potencjalnego inwestowania Buffetta w amerykański regionalny sektor bankowy, ale miliarder oferował również porady i porady na szerszą skalę w sprawie obecnych zawirowań.

Buffett ma długą historię pomagania bankom w kryzysie, wykorzystując swój sekciarski status inwestycyjny i ciężar finansowy, aby przywrócić zaufanie do firm w trudnej sytuacji. Bank of America Corp. uzyskał zastrzyk kapitałowy od Buffetta w 2011 r. po tym, jak jego akcje spadły w wyniku strat związanych z kredytami hipotecznymi typu subprime. Buffett rzucił także koło ratunkowe w wysokości 5 miliardów dolarów Goldman Sachs Group Inc. W 2008 roku w celu wsparcia banku w następstwie upadku Lehman Brothers Holdings Inc.

Przedstawiciele Berkshire Hathaway i Białego Domu nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz. Przedstawiciele Departamentu Skarbu USA odmówili komentarza.

W zeszły weekend amerykańskie organy regulacyjne ujawniły nadzwyczajne środki mające na celu uspokojenie klientów, obiecując w pełni spłacić nieubezpieczone depozyty w upadających bankach. Akcje banków regionalnych nadal spadały w tym tygodniu z powodu obaw o rozprzestrzenianie się bólu.

Zespół Bidena, obawiając się niepowodzeń politycznych, zaczął koordynować przerwy, które nie wymagają bezpośrednich wydatków rządowych od podatników, w tym działań Fed. Główne amerykańskie banki dobrowolnie zdeponowały w tym tygodniu 30 miliardów dolarów, aby ustabilizować First Republic Bank, co regulatorzy nazwali „bardzo mile widzianym”. Wszelkie inwestycje lub interwencje ze strony Buffetta lub innych osób będą kontynuowane w tym podręczniku, mając na celu powstrzymanie kryzysu bez bezpośredniego ratowania.

READ  Akcje Hongkongu podskoczyły po tym, jak Chiny skróciły okres kwarantanny o ponad 7%

— z pomocą Maxa Reesa i Kathryn Doherty.

(Aktualizacje ze szczegółami rozmów w drugim akapicie).

Najczęściej czytane z Bloomberg Businessweek

© 2023 Bloomberg LP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.