Wiadomości na żywo: Akcje regionu Azji i Pacyfiku spadły po uwagach Powella o rosnących stopach procentowych

Deficyt obrotów bieżących Japonii w styczniu osiągnął rekordowo wysoki poziom

Według danych Ministerstwa Finansów opublikowanych w środę rano, deficyt obrotów bieżących Japonii osiągnął rekordowy poziom w styczniu.

Miesięczny deficyt handlowy Japonii w wysokości 1,98 biliona jenów (14,41 miliarda dolarów) znacznie przekroczył oczekiwania rynku. Był to również największy deficyt, jaki kraj odnotował w ciągu jednego miesiąca.

Ponieważ druga co do wielkości gospodarka Azji jest w dużym stopniu uzależniona od importu paliw i surowców, urzędnicy za rekordowy deficyt obwiniają rosnące koszty energii – a także słaby eksport do Chin w okresie Nowego Roku Księżycowego.

Akcje spadają w regionie Azji i Pacyfiku, gdy Powell odstrasza inwestorów

Akcje spadły w regionie Azji i Pacyfiku w środę rano, ponieważ inwestorzy obawiali się jastrzębich komentarzy prezesa Rezerwy Federalnej Jaya Powella.

Południowokoreański indeks Kospi spadł o 1,1 proc., a australijski Standard & Poor’s/ASX 200 o 0,9 proc. Kontrakty terminowe na indeks Hang Seng w Hongkongu wykazały spadek o 1,3 procent.

Powell ostrzegł we wtorek, że Fed jest gotowy do powrotu do wyższych stóp procentowych w celu walki z inflacją. Jego komentarze podniosły rentowność dwuletnich amerykańskich obligacji skarbowych do ponad 5 procent po raz pierwszy od 2007 roku. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 1,5 procent i 1,2 procent.

Co widzisz dzisiaj w Azji

Djakarta: Chiny i Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej spotkają się w stolicy Indonezji, aby omówić Morze Południowochińskie, gdzie narastają napięcia w związku z nakładającymi się roszczeniami terytorialnymi między wieloma państwami członkowskimi ASEAN i Pekinem.

Zyski: Cathay Pacific ogłasza swoje zarobki. Ruch na lotnisku w Hongkongu odbił się od najniższych poziomów związanych z pandemią, ale liczba mijanych pasażerów jest nadal znacznie niższa niż w 2019 r.

Rynki: Akcje spadły w Japonii, podczas gdy kontrakty futures spadły w Hongkongu. Akcje na Wall Street spadły po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej Jay Powell ostrzegł, że bank centralny może podnieść stopy procentowe bardziej agresywnie, jeśli gospodarka będzie rosła zbyt szybko.

READ  Założyciel Archegos Bill Huang i dyrektor finansowy zostali oskarżeni o oszustwa związane z papierami wartościowymi

Elon Musk twierdzi, że Twitter może osiągnąć dodatnie przepływy pieniężne do drugiego kwartału

Elon Musk twierdzi, że cięcia kosztów oznaczają, że koszty Twittera mają wynieść około 3 miliardów dolarów rocznie.

Elon Musk powiedział, że Twitter może wrócić do publikowania dodatnich przepływów pieniężnych w przyszłym kwartale, ponieważ dyrektor generalny próbuje obniżyć koszty, przyciągnąć reklamodawców i obejść problemy techniczne platformy.

Przemawiając we wtorek na konferencji inwestorów Morgan Stanley, Musk powiedział, że przepływy pieniężne w firmie, którą kupił za 44 miliardy dolarów w zeszłym roku, osiągną próg rentowności w drugim kwartale, dodając, że w tym okresie mogą okazać się dodatnie.

Powiedział, że oczekuje się, że koszty Twittera wyniosą około 3 miliardów dolarów rocznie, w porównaniu z 4,5 miliarda dolarów, które, jak powiedział, firma poniosłaby w 2023 roku.

Przeczytaj więcej o planach cięcia kosztów Muska tutaj.

Senatorowie przedstawiają ponadpartyjną ustawę, która toruje drogę potencjalnemu zakazowi TikTok w USA

Demokraci i Republikanie w Senacie przedstawili ustawę, która dałaby administracji nowe uprawnienia do blokowania chińskich aplikacji, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, w tym popularnej platformy udostępniania wideo TikTok.

Mark Warner, demokratyczny przewodniczący Komitetu ds. Wywiadu, ogłosił we wtorek ustawę jako część wysiłków na rzecz stworzenia bardziej skoordynowanego podejścia w całym rządzie do przeciwdziałania zagrożeniom ze strony krajów, w tym Chin, Rosji i Iranu.

Ustawa o ograniczeniach nakłada na Sekretarza Handlu obowiązek ustanowienia procesu identyfikowania zagrożeń ICT i znajdowania rozwiązań pozwalających im zaradzić.

Więcej o proponowanej ustawie tutaj.

Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych przekracza 5% po raz pierwszy od 2007 roku

Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych, która zmienia się zgodnie z oczekiwaniami dotyczącymi stóp procentowych, po raz pierwszy od 2007 roku przekroczyła 5 procent.

Rentowność osiągnęła najwyższy poziom 5,01 procent – ​​wzrost o 0,13 punktu procentowego w ciągu dnia – po wypowiedziach prezesa Rezerwy Federalnej Jaya Powella we wtorek, który wskazał, że amerykański bank centralny może być gotowy do przyspieszenia tempa podwyżek stóp procentowych w odpowiedzi. Gorsze niż oczekiwano dane gospodarcze.

READ  Fed mówi, że stopa bezrobocia wzrośnie. Oto, którzy ekonomiści twierdzą, że jako pierwsi stracą pracę.

Inwestorzy oczekują obecnie, że stopy procentowe osiągną najwyższy poziom 5,6 procent we wrześniu, z szansą na jedną obniżkę do grudnia.

Ukraina zaprzecza jakiemukolwiek udziałowi w eksplozjach rurociągu Nordstream

Wyciek gazu z gazociągu Nord Stream 2 pod koniec września 2022 r
Wyciek gazu z gazociągu Nord Stream 2 pod koniec września 2022 r. © Danish Defence / AFP via Getty Images

Ukraina zaprzeczyła udziałowi w zeszłorocznych zamachach bombowych, które zniszczyły gazociągi Nordstream łączące Rosję z Europą Zachodnią, po tym jak media w Stanach Zjednoczonych i Niemczech sugerowały, że za atakami mogli stać proukraińscy agenci.

„Chociaż lubię zbierać zabawne teorie spiskowe na temat rządu Ukrainy, muszę powiedzieć: Ukraina nie ma nic wspólnego z incydentem na Morzu Bałtyckim i nie ma żadnych informacji na temat „proukraińskich grup sabotażowych” – Mychajło Podoliak, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego napisał.

Podolak odpowiadał na raport w New York Times, który powiedział, że amerykańscy urzędnicy dokonali przeglądu nowych danych wywiadowczych wskazujących, że „grupa proukraińska” przeprowadziła podwodne bombardowania, które uderzyły w rurociągi Nordstream 1 i 2.

Więcej o domniemanych sprawcach można przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.