Wiadomości rządowe: Austriackie zamówienie na szczepionki dla dorosłych zbliża się do zatwierdzenia

dług…Marietjie Venter

Johannesburg – Lwy złowione w południowoafrykańskim zoo Korona wirus Ich opiekunowie chorowali od ponad trzech tygodni i uzyskali wynik pozytywny przez okres do siedmiu tygodni, zgodnie z nowym badaniem, które wzbudziło obawy dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa wśród dzikich zwierząt.

Nie jest jasne, ile wirusa nosiły lwy ani czy były poważnie zakażone przez cały okres, w którym były pozytywnie testowane. Jednak naukowcy twierdzą, że długotrwałe infekcje u dużych kotów mogą zwiększać ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii na wolności i zarażania innych gatunków. Może ostatecznie rozprzestrzenić wirusa wśród dzikich zwierząt, aw najgorszym przypadku stworzyć nowe warianty, które mogą powrócić do ludzi.

Studia na Uniwersytecie w Pretorii To może być pierwszy raz w Afryce. Po tygrysie w ogrodzie zoologicznym Bronx naukowcy zaczęli śledzić dziką przyrodę w ogrodach zoologicznych i sanktuariach. Chory Z koronawirusem w kwietniu 2020 r., według profesora Mariatji Vendera, głównego badacza badania.

Zespół badawczy monitorował dwie pumy zakażone wirusem koronowym w prywatnym zoo w lipcu 2020 r. podczas pierwszej epidemii w RPA. Puma, która nie pochodzi z Republiki Południowej Afryki, zaczęła wykazywać objawy, w tym utratę apetytu, biegunkę, katar i uporczywy kaszel. Oba koty w pełni wyzdrowiały po 23 dniach.

Mniej więcej rok później trzy lwy w tym samym zoo zaczęły wykazywać podobne objawy. Jeden z lwów, stara kobieta, zachorował na zapalenie płuc. Potwierdzono, że opiekun lwa i inżynier w zoo mają wirusa.

W tym momencie naukowcy byli w stanie posortować próbki i stwierdzić, że lwy i ich opiekunowie byli dotknięci tą samą zmiennością delta. Choroba wywoływana przez lwy, zwłaszcza u starszych kobiet, pokazuje, że zwierzęta, podobnie jak ludzie, mogą wywoływać poważne objawy delty, która spowodowała śmiertelną falę epidemii w Afryce Południowej.

Lwy wyzdrowiały po 25 dniach, ale przez ponad trzy dodatkowe tygodnie miały dodatnie testy PCR. Testy PCR mogą zwielokrotnić materiał genetyczny wirusa, dzięki czemu można wykryć nawet bardzo małe ilości. Dane pokazują, że ilość wirusa przenoszonego przez lwy zmniejszyła się w tych tygodniach i nie jest jasne, jak długo były zaraźliwe.

W niewoli zwierzęta były izolowane, ale w dużych parkach w Afryce Południowej lwy są powszechną atrakcją, a badanie mówi, że erupcja jest „bardzo trudna” do kontrolowania, zwłaszcza jeśli nie zostanie wykryta. . Te lwy są częściej karmione przez ludzi niż przez same siebie, co zwiększa ich ekspresję.

Dr Vender, profesor wirusologii medycznej z weterynarzem zajmującym się dziką przyrodą, powiedział: „Jeśli nie znasz jego krowa, istnieje ryzyko, że może rozprzestrzenić się na inne zwierzęta, a następnie z powrotem na ludzi. To badanie pokazuje, że zwierzęta zostały zakażone przez długi czas. „Jeśli znajduje się w rezerwacie dzikiej przyrody, stanie się lokalny, gdy rozprzestrzeni się w lesie” – powiedział.

Wirus koronowy, który wywołuje globalną epidemię, pojawia się u nietoperzy i ostatecznie infekuje ludzi, co jest znane jako infekcje „przelewowe”.

Naukowcy ostrzegają, że infekcje „przelewowe” powodowane przez ludzi, które atakują zwierzęta, takie jak norki, jelenie i koty domowe, mogą zniszczyć całe ekosystemy na wolności. Infekcje, które dotarły do ​​środowiska naturalnego, mogą rozprzestrzeniać się w sposób niekontrolowany wśród zwierząt i zwiększać potencjał wirusa do stania się niebezpiecznymi wariantami dla ludzi.

Obejmuje to dobrze zbadane wydarzenie Zakażenia wśród dużych populacji norek żyjących w niewoli. Na fermie norek w Danii wirus stał się nowym szczepem, gdy został przeniesiony z człowieka na norki, powodując masowy ubój zwierząt w całym kraju i Europie, aby zapobiec ponownemu rozprzestrzenianiu się na ludzi.

READ  Wniosek rządu australijskiego o opóźnienie przesłuchania Novaka Djokovica w sprawie wizy został odrzucony

Z kolei badanie południowoafrykańskie obejmowało małe erupcje, ale dr Vender zauważył, że rozprzestrzenianie się norek wskazuje na potencjalne ryzyko dużych erupcji u dzikich zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.