Wiadomości Ukraina-Rosja: Żeleński mówi, że Ukraina jest „gotowa” do dyskusji o neutralności

KIJÓW, Ukraina – Rozmawiał z dwoma gwiazdami filmowymi przez wideorozmowę z bombardowanego i oblężonego miasta Kijowa.

Jego współpracownicy nalegali na wsparcie Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej dla nocnego pokazu Oscara. Ponownie wydał swój własny program telewizyjny na Netflix w środku wojny.

Prezydent Wołodymyr Żeleński, aktor, który w czasie wojny został przywódcą Ukrainy, większość swoich publicznych wystąpień poświęcił apelowaniu do Zachodu o śmiercionośną broń do walki z Rosjanami: czołgi, odrzutowce i pociski.

Ale zanim został prezydentem, pan, który grał w komediach romantycznych i występował w stand-upach. Żeleński podkreślał, że celebryci i artyści powinni mieć głos w swoim kraju. Lepiej niż Rosja.

„Żyjemy w nowoczesnym świecie i wiemy, że komentatorzy i celebryci są ważni” – powiedział Ekaterin Schulatse, były wiceminister spraw wewnętrznych, który był zaangażowany w starania ukraińskiego rządu o poparcie artystów, muzyków i celebrytów. „Nie tylko politycy kształtują świat”.

Pani. Zguladze dodał: „Teraz Ukraina ma prawdziwą solidarność z resztą świata.

Ale apel Ukrainy do Akademii, organizacji przyznającej Oskary, Spotkałem własną grę.

Przed wydarzeniem organizatorzy zapowiedzieli, że wojna będzie oznaczona, a liczba mężczyzn zostanie uhonorowana, ale pan. Bryan Keith Etheridge, scenarzysta sitcomów z Los Angeles, powiedział, że Jelensky nie pojawił się w filmie. Z pomocą aktorki Mila Kunis pochodzenia ukraińskiego i jej męża Ashtona Kutchera pomogła koordynować Akademię Rządu Ukraińskiego.

„Niepokój, który nam powiedziano, polega na tym, że nie chcą zbytnio upolityczniać programu” – powiedział. powiedział Etheridge. „Jeśli Jalensky powie „dziękuję”, przypomni to ludziom i przyniesie miliony dolarów. To świetna platforma do pokazania swojej twarzy.

dług…Angelos Tzortzinis / Agence France-Presse – Getty Images

Sean Benn, który kręcił dokumentalną wojnę na Ukrainie, Pan. Żeleński wezwał do bojkotu rozdania Oscarów, jeśli nie pozwolono mu się pojawić na wideo, i obiecał stopić własne nagrody, jeśli akademia zignoruje ukraińskiego prezydenta. Statuetki nagrody wykonane są ze złoconego brązu.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: aktualizacje na żywo i wiadomości z Krymu

Twórcy Oscara „objmują prowadzenie na Ukrainie, zabierając dla nas kule i bomby, wraz z ukraińskimi dziećmi, które starają się chronić, myślę, że każdy z tych ludzi, ten kawałek. Ta decyzja byłaby najbardziej nieprzyzwoitym momentem w historię Hollywood” – powiedział Ben w wywiadzie dla telewizji CNN.

Przemawiając na konferencji prasowej w czwartek, producenci powiedzieli, że zamierzają przypomnieć sobie numer wojny, ale pan. Powiedzieli również, że nie gwarantują nagrania wideo Żeleńskiego.

„Będziemy bardzo ostrożni, jeśli chodzi o uznanie, gdzie jesteśmy na świecie”, powiedział producent Oscara Will Packer na konferencji prasowej w czwartek.

dług…Ruth Fremson / The New York Times

Jednym ze współgospodarzy festiwalu była komik Wanda Sykes, pan. – Czy nie jest teraz zajęty?

Pan. Żeleński nie pojawił się w programie. SM. Kiedy Reba McEntire pojawiła się w telewizji, by uruchomić piosenkę „Cztery dobre dni” z filmu Kunisa, pani. Kunis mówił o wojnie.

Przed przekazaniem programu pani McEntire, pani Kunis powiedział: „Ostatnie wydarzenia na świecie wpędziły wielu z nas w depresję”.

„Kiedy jednak spojrzysz na siłę i godność osób stojących w obliczu takiej katastrofy, nie możesz nie wzruszyć się ich odpornością” – kontynuowała Kunis. „Nie można bać się tych, którzy w niewyobrażalnej ciemności znajdują siłę do dalszej walki”.

Trzy ekrany ze złotym tekstem zostały wyświetlone na czarnym tle po występie pani McEntire, zachęcając publiczność do przekazania darowizn na akcję humanitarną.

„Podczas gdy film jest ważnym sposobem wyrażania naszego człowieczeństwa w czasach konfliktu, prawdą jest, że miliony rodzin na Ukrainie potrzebują żywności, lekarstw, czystej wody i służb ratunkowych” – czytamy w raporcie. „Zasoby są ograniczone, a my – wspólnie i globalna społeczność – możemy zrobić więcej”.

READ  „Jestem gotowy na rozmowy” z Putinem, ale jeśli się nie powiedzie, może to oznaczać „III wojnę światową”.

Pan. Pomocnicy Żeleńskiego nalegali na uzyskanie poparcia w jakiejkolwiek formie podczas wydarzenia, szukając jakiegokolwiek sposobu na uzyskanie poparcia społecznego na Zachodzie, ponieważ wartość poparcia celebrytów w wojnie ogniowej nie była powszechnie uznawana na Ukrainie.

„W końcu ważne jest to, co dzieje się w terenie” – powiedział Ołeksandr Daniluk, były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Bezpieczeństwa Ukrainy. „Każdy robi, co może. Nie wiem, czy jeszcze jedno przemówienie Gelensky’ego coś zmieni. Ale na początek lepiej chcieć to zrobić. Każdy chce pomóc w każdy możliwy sposób.

Ale, podobnie jak samoloty bojowe, czołgi czy pociski dla ukraińskiego wojska, „w końcu potrzebne są decyzje”, pan. Powiedział Daniel.

Pan. Zełenski wezwał szeroką publiczność na wszystkich frontach, zwłaszcza dostawców broni, do przekazania moralnego imperatywu wspierania Ukrainy w wojnie.

dług…Charabeth Mani / The New York Times

„Ogólnie rzecz biorąc, Zhelensky naprawdę śledzi wiadomości z Hollywood i szuka możliwości wsparcia” – powiedział w wywiadzie Siergiej Leshchenko, doradca szefa sztabu prezydenta.

Dziękując parze za zebranie 35 milionów dolarów na ukraińskich uchodźców i pomoc humanitarną, pan. Kutcher i pani Pan z Panem Kunisem. Po rozmowie wideo z Zełenskiego Kijowa, tydzień temu rozpoczęło się wspieranie Ukrainy podczas rozdania Oskarów. Kampania GoFundMe, panie Leszczenko powiedział.

Pani Kunis ostatnio zagrała w „Breaking News in Yuba County” i planuje wypuścić film „Lucky Girl Alive” za pośrednictwem Netflix.

„Ukraińcy są dumni i odważni i zasługują na naszą pomoc, kiedy jej potrzebują” – napisał w apelu o zbiórkę pieniędzy. „Ten niesprawiedliwy atak na Ukrainę i ludzkość jest druzgocący, a naród ukraiński potrzebuje naszego wsparcia”.

Po rozmowie wideo pan Pomocnicy Żeleńskiego szukali miejsca na rozdanie Oskarów w ostatniej chwili.

READ  „Bardzo rozczarowany” sponsor mówi, że skończyli z Dustinem Johnsonem

Pan. Zhelensky zawsze miał żywe wyczucie postaci i opowiadania historii w polityce. Na początku tego miesiąca powiedział, że wie o wielokrotnych apelach w telewizji o protesty i że jego ciągła obecność w oblężonej stolicy uczyniła go symbolem odwagi w wielu krajach.

dług…Lincy Atario dla The New York Times

Oskary naturalnie pasują do apelu jego rządu o pomoc humanitarną, ponieważ wielu jego najlepszych doradców to także seniorzy w przemyśle filmowym.

Andriy Yermak, szef administracji prezydenckiej, jest prawnikiem medialnym i filmowcem. Iwan Paganow, szef Agencji Wywiadu Wewnętrznego, był dyrektorem Quartel 95 Studios. Sergei Schaefer, czołowy doradca prezydenta, był scenarzystą i producentem, a jego główne osiągnięcia obejmują odnoszącą sukcesy komedię romantyczną „Osiem pierwszych randek” oraz serial telewizyjny „Teściowie”.

Przed objęciem funkcji Prezydenta Ukrainy pan. Żeleński wystąpił jako prezydent w swoim własnym serialu telewizyjnym „Sługa ludu”, który ukazał się w tym miesiącu w serwisie Netflix. Po walce z korupcją postać nauczyciela trafiła na prezydenta, a film nakręcony przez jego uczniów stał się wirusowy.

Do reportażu przyczynili się Maria Varenikova z Kijowa i Matt Stevens z Nowego Jorku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.