Wiadomości z Rosji i Ukrainy: Biden szczegółowo omawia pomoc obronną

Prezydent Joe Biden szczegółowo opisał w środę, w jaki sposób Stany Zjednoczone wydadzą 800 milionów dolarów na pomoc wojskową i humanitarną zatwierdzoną w tym tygodniu, obiecując „zrobić więcej w nadchodzących dniach i tygodniach”, gdy kraj ten walczy z rosyjskimi najeźdźcami.

Pieniądze trafią do dronów, 800 systemów przeciwlotniczych, 9 000 systemów przeciwpancernych, 7 000 małych karabinów maszynowych, a także granatników i karabinów.

Nowa pomoc ze Stanów Zjednoczonych ma pomóc w opiece nad ponad 3 milionami Ukraińców przesiedlonych przez wojnę i wzmocnić obronę kraju, gdy siły rosyjskie próbują okrążyć stolicę, Kijów.

„Ten nowy pakiet sam w sobie zapewni bezprecedensową pomoc Ukrainie” – powiedział Biden w Białym Domu kilka godzin później. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do Kongresu USA O dalszą pomoc w odparciu inwazji.

„Boże chroń Ukraińców, którzy są tam, by bronić swojego kraju”.

Biden potępił rosyjskiego prezydenta Władimira Putina za spowodowanie „przerażającego spustoszenia” na Ukrainie i wskazał na doniesienia, że ​​rosyjskie siły zbrojne przetrzymywały setki lekarzy i pacjentów jako zakładników w szpitalu w Mariupolu.

„Te okrucieństwa są oburzeniem dla świata” – powiedział prezydent.

Polityka CNBC

Przeczytaj więcej polityczne relacje CNBC:

„To może być długa i trudna bitwa, ponieważ naród amerykański będzie niezłomnie wspierał naród Ukrainy w obliczu niemoralnych i niemoralnych ataków Putina na ludność cywilną” – powiedział Biden. „Jesteśmy zjednoczeni w naszym odrazie do skorumpowanego ataku Putina” – dodał.

Biden we wtorek Podpisano pakiet wydatków rządowych o wartości 1,5 biliona dolarów Obejmowały one pieniądze na pomoc humanitarną i wojskową dla narodu, który spędził prawie trzy tygodnie walcząc z rosyjską inwazją.

Sekretarz obrony Lloyd Austin powiedział, że 800 milionów dolarów przyznanych Ukrainie przynosi ponad 2 miliardy dolarów pomocy w zakresie bezpieczeństwa, która została przekazana temu krajowi od początku administracji Bidena w styczniu 2021 roku.

READ  Kontrastowe poglądy: niemiecki plan gazowy uderza w cios

Biden pomógł poprowadzić międzynarodowe wysiłki mające na celu zakłócenie rosyjskiej gospodarki w odpowiedzi na atak na Ukrainę. Powiedział, że jest przeciwny wysyłaniu ofensywnych wojsk lub broni na Ukrainę, ponieważ groziłoby to przekształceniem tamtejszej wojny w wojnę globalną.

Podczas swoich przemówień w środę Biden pochwalił Zełenskiego, mówiąc: „Przemawia w imieniu ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i siłą w obliczu brutalnej agresji, odwagi i siły, która zainspirowała nie tylko Ukraińców, ale cały świat”.

W hipotetycznym wystąpieniu do Kongresu z Kijowa Zełenski poprosił Stany Zjednoczone o utworzenie strefy zakazu lotów nad Ukrainą, ukaranie rosyjskich polityków i zamknięcie działalności biznesowej w Rosji.

Jednak Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO opierali się wezwaniom do wprowadzenia strefy zakazu lotów, ponieważ mogłoby to popchnąć ich do bezpośredniego konfliktu z siłami rosyjskimi.

Subskrybuj CNBC na YouTube.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.