Wiceprezydent Wenezueli spotyka się z „dobrym przyjacielem” Rosji Ławrowem

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Powiedziała w wiadomości na Twitterze, że wiceprezydent Wenezueli Delcy Rodriguez i rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow spotkali się w czwartek, aby dokonać przeglądu strategicznego sojuszu między swoimi krajami i omówić „złożoną” sytuację międzynarodową.

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro wyraził poparcie dla prezydenta Rosji Władimira Putina od czasu inwazji Moskwy na Ukrainę 24 lutego.

Primero Justicia trzyma tablicę przedstawiającą twarz prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro
(Zdjęcie: FEDERICO PARRA/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Spotkanie Rodrigueza z Ławrowem odbyło się pięć dni po tym, jak amerykańscy urzędnicy spotkali się z Maduro i zasugerowali, aby Caracas przekazał część swojego eksportu ropy do Stanów Zjednoczonych w ramach porozumienia mającego na celu złagodzenie sankcji wobec członka OPEC.

Inwazja rosyjska: zginęło 549 osób, według ONZ

Spotkaliśmy się z naszym drogim przyjacielem Siergiej Ławrow. Dokonaliśmy przeglądu naszych dwustronnych relacji strategicznych i złożonego scenariusza międzynarodowego”.

„Wenezuela potwierdziła zasadę suwerennej równości państw jako środka utrzymania równowagi dla pokoju” – dodała, nie wchodząc w dalsze szczegóły.

Prezydent Rosji Władimir Putin podaje dłoń swojemu wenezuelskiemu odpowiednikowi Nicolasowi Maduro

Prezydent Rosji Władimir Putin podaje dłoń swojemu wenezuelskiemu odpowiednikowi Nicolasowi Maduro
((Maxim Shemetov/AFP/Getty Images))

Wcześniej Siergiej Malik Bagdasarow, Rosja Ambasador Do Wenezueli napisał w wiadomości na Twitterze, że spotkanie odbyło się w Antalyi w Turcji i zamieścił zdjęcie Rodrigueza i Ławrowa idących ręka w rękę.

Nie wspomniał o szczegółach spotkania, o którym mówił minister spraw zagranicznych Wenezueli Felix Placencia Uczestniczył również.

Basaki: „W zasadzie zmiażdżyliśmy rosyjską gospodarkę”

Wenezuelskie Ministerstwo Komunikacji i Informacji nie odpowiedziało natychmiast na prośby o komentarz.

Rosyjskie czołgi zniszczone na głównej drodze

Rosyjskie czołgi zniszczone na głównej drodze
(Zdjęcie AP/Felipe Dana)

Maduro Oskarżyła NATO i Stany Zjednoczone o wywołanie kryzysu na Ukrainie, argumentując, że złamały one porozumienia mińskie mające na celu zakończenie konfliktu, który rozpoczął się w 2014 roku między prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy a rządem w Kijowie.

READ  Obecny prezydent Serbii Vucic przygotowuje się do wygrania drugiej kadencji

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Placencia będzie uczestniczyć w forum poświęconym dyplomacji w tureckim mieście od piątku do niedzieli, zgodnie z wiadomością zamieszczoną na koncie wenezuelskiego MSZ na Twitterze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.