Wielka Brytania blokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Londyn (CNN) Jest z brytyjskim regulatorem antymonopolowym zablokowany Microsoft kupił Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów, bijąc rekord w branży technologicznej. Ogromne oferty Istnieją obawy, że zdusi to konkurencję w grach w chmurze.

Urząd ds. Konkurencji i Rynku a Raport Środa martwiła się, że umowa doprowadzi do „mniej innowacji i mniejszego wyboru dla brytyjskich graczy w nadchodzących latach”.

dokona przejęcia Microsoftu (MSFT) „Jeszcze silniejszy” w grach w chmurze, rynku, na którym ma już 60%-70% udziału na całym świecie, dodał regulator.

Activision Blizzard jest jednym z największych producentów gier wideo na świecie, mającym na swoim koncie takie gry, jak „Call of Duty”, „World of Warcraft”, „Diablo” i „Overwatch”. Microsoft, który sprzedaje konsolę do gier Xbox, oferuje również usługę subskrypcji gier wideo o nazwie Xbox Game Pass, a także opartą na chmurze usługę przesyłania strumieniowego gier wideo.

Transakcja połączenia firm spotkała się z rosnącym sprzeciwem organów antymonopolowych na całym świecie. W grudniu Federalna Komisja Handlu USA pozwany o zablokowanie przejęcia W podobnych kwestiach związanych z konkurencją. Rozprawa jest zaplanowana na sierpień. Podobnie Unia Europejska Ocena transakcji

Microsoft może starać się, aby gry Activision były dostępne wyłącznie na jego własnych platformach, a następnie podnieść cenę subskrypcji Game Pass, powiedział Urząd ds. Konkurencji i Rynków.

„Chmura pozwala brytyjskim graczom uniknąć kupowania drogich konsol do gier i komputerów osobistych oraz daje im większą elastyczność i wybór sposobu grania. Pozwolenie Microsoftowi na zajęcie tak silnej pozycji na rynku gier w chmurze jest niebezpieczne. Podważa innowacyjność, która jest niezbędna do wzrost tych możliwości” – dodał.

„Dostępne dowody… wskazują, że Activision zacznie dostarczać gry za pośrednictwem platform chmurowych w najbliższej przyszłości, jeśli nie zostanie połączona”.

Microsoft i Activision planują odwołanie

Obie firmy planują odwołać się od decyzji. „Razem z Microsoftem będziemy walczyć z tą decyzją i już rozpoczęliśmy prace nad odwołaniem się do brytyjskiego Trybunału ds.

READ  The Onion składa w Sądzie Najwyższym pozew amicus w obronie parodii

Prezes Microsoft Brad Smith dodał: „Ta decyzja odzwierciedla niezrozumienie rynku i sposobu, w jaki faktycznie działa powiązana z nim technologia chmurowa”.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków, który we wrześniu rozpoczął dogłębną analizę transakcji Blockbuster, stwierdził, że proponowane przez Microsoft rozwiązania jego problemów były „znacząco wadliwe”.

„Ich propozycje… zakłóciłyby konkurencję poprzez nieskuteczne regulacje na nowym i dynamicznym rynku” – wyjaśnił Martin Coleman, przewodniczący niezależnego panelu ekspertów prowadzących dochodzenie.

„Microsoft ma już silną pozycję i przewagę nad innymi konkurentami w grach w chmurze, a ta umowa wzmocni tę przewagę, dając mu możliwość osłabienia nowych i innowacyjnych konkurentów” – kontynuował Coleman. „Gry w chmurze potrzebują wolnego, konkurencyjnego rynku, który napędza innowacje i wybór”.

Według Komisji ds. Konkurencji i Rynków rynek gier w chmurze w Wielkiej Brytanii ma być wart 1 miliard funtów (1,2 miliarda dolarów) do 2026 roku, co stanowi 9% światowego rynku.

— Josh Du Lac i Brian Fung wnieśli wkład w raportowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.