Wielka Brytania twierdzi, że nie jest jasne, w jaki sposób Rosja zwerbuje więcej żołnierzy

Ukraińscy strażacy odgruzowywają zniszczoną przez Rosjan fabrykę w mieście Słowiańsk, w dotkniętym wojną regionie wschodniej Ukrainy, podczas rosyjskiej ofensywy na Ukrainie, w obwodzie donieckim na Ukrainie, 27 sierpnia 2020 r. Zdjęcie: Ammar Awad /Reuters

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

28 sierpnia (Reuters) – Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w niedzielę, że nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Rosja osiągnie znaczny wzrost swoich sił zbrojnych, ale jest mało prawdopodobne, aby posiłki zwiększyły znacząco jej siłę bojową na Ukrainie.

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał w zeszłym tygodniu dekret o zwiększeniu liczebności rosyjskich sił zbrojnych do 2,04 mln z 1,9 mln, gdy wojna na Ukrainie wkroczyła w siódmy miesiąc. Czytaj więcej

Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w regularnym komunikacie na temat wojny, że nie jest jasne, czy zostanie to osiągnięte poprzez rekrutację większej liczby ochotników, czy zwiększenie poboru.

Tak czy inaczej, prawdopodobnie nie będzie to miało znaczącego wpływu na wojnę na Ukrainie, biorąc pod uwagę, że „Rosja straciła dziesiątki tysięcy żołnierzy; rekrutuje się bardzo niewielu nowych żołnierzy kontraktowych; a poborowi nie są technicznie zobowiązani do służby poza terytorium Rosji, Ministerstwo podało na Twitterze.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Okładka Baranguta Kaura w Bengaluru; Edycja: Francis Kerry

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.