Will Brennan przegrał u siebie w 14-biegowym zwycięstwie Guardians nad Astros

CLEVELAND – Will Brennan przetoczył się do pierwszej bazy z kaskiem w dłoni uniesionym nad głową i uśmiechem na twarzy. Jego zespół wyszedł z ziemianki, świętując zakończenie 14-biegowego maratonu w piątek wieczorem na Progressive Stadium.

To była ulga wyjść na szczyt po tym, jak Astros prowadzili trzy razy w dodatkowych rundach. Żadna drużyna w epoce nowożytnej nie pokonała deficytu pięć razy w siódmej rundzie lub później w tej samej grze, zanim Guardian zrobił to w piątek wieczorem, Według OptaSTATS. Ale to znaczyło więcej dla tego klubu, aby w końcu wyjść po zwycięskiej stronie w jednym z tych wyczerpujących, jednorazowych meczów.

Po tym, jak Tyler Freeman upadł w remisie, jazda Brennana na lewe pole podniosła Cleveland do zwycięstwa 10: 9 po dogrywce nad Houston. 14-inningowa bitwa zremisowała najdłuższy mecz, według inningów, w tym sezonie. Najdłuższym rozegranym meczem sezonu regularnego pod względem inningów, odkąd nowa zasada dodatkowych inningów została wprowadzona na początku sezonu 2020, był mecz 16 inningów pomiędzy Dodgers i Padres 25 sierpnia 2021 r.

Były trzy główne powody, dla których Cleveland znalazł się na szczycie:

katalizator
Wszyscy wiemy, jak bardzo ta ofensywa wymagała Jose Ramireza. Kiedy odchodzi, jest nie tylko jednym z najbardziej śmiercionośnych pałkarzy w grze, ale ma również łatwą umiejętność rozprzestrzeniania swojej energii w górę iw dół składu.

Ramirez przeniósł swój impet od swojego pierwszego 3-and-out do piątku, uderzając w singla z remisem w siódmej rundzie. Złapał także singiel i dublet i skończył tuż przed kursem, który Brennan przewidział, że zajmie mu to kilka godzin, zanim rozpocznie się gra.

– To nasz kapitan – powiedziała Brennan. „Zgromadził nas przez całą grę. Zebraliśmy się wczoraj. Jest wyjątkowy. Jest Hall of Fame.”

W dobie automatycznego biegacza w dodatkowych rundach, gospodarze nie muszą panikować, jeśli strzelec zdobędzie bramkę, ponieważ wiedzą, że będą mieli biegacza na pozycji punktowej, aby rozpocząć dolną połowę ramki. Ale jeśli uwzględni się kilka cykli, deficyt ten staje się trudniejszy do przezwyciężenia.

Kwan o tym wie. A kiedy długa piłka przelatywała nad jego głową na lewym polu z dwoma zespołami w remisie i biegaczem w rogach, wiedział, że musi ograniczyć szkody. Przeszedł całą drogę do linii ostrzegawczej, wykonał imponujący zaczep po tym, jak piłka odbiła się od ściany od ziemi i wystrzelił ją w dół pola, aby zapobiec zdobyciu więcej niż jednego biegu.

„Mamy tam kilka bramek, więc zwykle, gdy uderzysz tam piłkę, ona umiera” – powiedział Cowan w MLB Network w wywiadzie po meczu. „Byłem tak blisko uderzenia piłki nad głową, ponieważ uderzyła w puszystą wyściółkę. Na szczęście refleks wziął górę i [I] Po prostu ją rozerwij”.

W następnej grze złapał głową, zanim zakończył rundę. Według Statcast miał tylko 10% szans na wykonanie zagrania (5 gwiazdek) i musiał pokonać 33 stopy w 2,7 sekundy, aby dosięgnąć piłki.

„Gdyby nie złapał tego wsadu, poszedłby o trzy w górę” – powiedział menedżer Astros, Dusty Baker. „To pokazuje wartość obrony”.

„On ratuje grę” – dodał trener Guardians, Terry Francona.

Endera
Brennan został oblany chłodnicą wody z okazji swojego debiutu na płycie comeout. To była gra, którą Cleveland musiał wygrać, aby utrzymać rozpęd na swoją korzyść, a Brennan wykonał wsad. Ale największym na wynos jest to, że wciąż jest rozgrzany na talerzu.

A jeśli uda mu się dołączyć do Ramireza i Josha Naylora jako świetnych napastników w środku tego składu, Guardians mogą wreszcie zobaczyć ofensywę, którą wyobrażali sobie w 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.