Windham Clark krytykuje US Open „Twilight Golf”

Wchodząc w ostatnią rundę US Open 2023, tabela wyników jest pełna wielkich nazwisk. Rory McIlroy zagra u boku Scotty’ego Schefflera w niedzielnym przedostatnim parowaniu. Wyprzedzą Rickiego Fowlera i niespodziankę turniejową Wyndhama Clarka.

Clark, po opublikowaniu swojej trzeciej z rzędu trasy koncertowej w latach 60. w Los Angeles Country Club, spotkał się z mediami, aby omówić swoją trasę. Chociaż był zadowolony z tego, jak grał w sobotę, nie mógł powstrzymać się od podpalenia USGA.

„To trochę głupie, ostatnio sobie z tym poradziliśmy. Powiedziałbym, że w okolicach 15. lub 16. dołka zaczyna docierać tam, gdzie nie widać tego dobrze… graliśmy w golfa o zmierzchu… W 100 procentach myślę, że straszak 17. To dlatego, że nie widziałem, jak sądzę” – powiedział Clark, wyraźnie sfrustrowany.

Clark i Fowler mieli wystartować dopiero o 18:45 ET i skończyli dopiero około 23:00 ET. Wygląda na to, że ma racje.

„To było zdecydowanie wyzwanie. 17, 18… Dosłownie nie widziałem, a my po prostu wyczuliśmy i jak przyszedł putt Ricky’ego, a potem mój 18 putt, to samo.”

Pierwsza grupa wyruszyła dopiero krótko po południu na wschodnim wybrzeżu. Te tee times były bardzo łatwe do przesunięcia, eliminując ten problem.

„To szaleństwo myśleć, że robimy to na ostatnich dwóch dołkach dużej roboty, kiedy mogliśmy to schrzanić kilka godzin temu. Miejmy nadzieję, że jutro nie będziemy mieć tego problemu.” Powiedz nam, co naprawdę myślisz o Windhamie.

„Ja i Ricky z pewnością mieliśmy niewielką wadę na tych dwóch ostatnich dołkach rozegranych w ciemności… Nigdy nie grałem w ostatniej rundzie żadnego turnieju w ciemności”.

Na wypadek gdybyście się zastanawiali, dlaczego nie nazwał jej Clark albo Fowler, też o tym mówił.

„Szczerze mówiąc, obaj moglibyśmy to sprawdzić, gdybyśmy chcieli postawić na green i powiedzieć: hej, nie widzę, zagramy jutro i myślę, że to będzie wyglądać bardzo źle po obu stronach”.

READ  Arsenal - Leicester: Premier League - na żywo! | piłka nożna

Znowu ma rację. Byłoby to podbite oko dla USGA, gdyby nie skończyli na czas przed zmrokiem. Nie, kiedy rano było wiele godzin na zabawę. Ale także stworzyłoby to wrażenie wśród niektórych fanów, że sami golfiści są klapami.

Co ciekawe, Windham Clark nie jest jedynym golfistą, który w tym tygodniu skrytykował US Golf Association. Brooks Koepka, Victor Hovland i mistrz US Open Matt Fitzpatrick wszyscy wyrazili swoje niezadowolenie z tego czy innego powodu.

Tee times zostały wydane na niedzielę, a USGA już je przesunęło, nieco ponad godzinę.

Clark i Fowler mają rozpocząć transmisję na żywo o 17:30 czasu wschodniego. Dzielą 54-dołkowe prowadzenie przy 10 par. McIlroy ma jeden strzał do tyłu, a Scheffler goni trzy do tyłu. Zapnij pasy, to musi być fajna przejażdżka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.