Wintoys to darmowa aplikacja, która umożliwia dostęp do wielu ukrytych funkcji na komputerze

Używam komputera Mac od ponad dekady, ale wciąż mam problemy z komputerami z systemem Windows. I myślę, że właśnie znalazłem aplikację, której potrzebuję, aby pomóc mi zarządzać tymi komputerami w znacznie łatwiejszy sposób niż kiedyś. Wintoys to darmowa aplikacja Dostępne do pobrania w sklepie Microsoft Store. Ale biorąc pod uwagę jego wiele funkcji, zdecydowanie wydaje się, że jest to rodzaj aplikacji, za którą można zapłacić premię.

zauważony wcześniej ratownikWintoys wydaje się być szwajcarskim scyzorykiem komputerów z systemem Windows 10 i Windows 11.

Aplikacja oferuje kilka przydatnych narzędzi do zarządzania komputerem, zarządzania stanem systemu Windows i poprawy ogólnej wydajności.

Aplikacja Wintoys wyświetlająca specyfikacje komputera z systemem Windows. Źródło obrazu: Wintoys

Wintoys oferuje kompleksowy widok sprzętu, jak pokazują niektóre z tych zrzutów ekranu. Otrzymasz szczegółowe informacje na temat specyfikacji, w tym wykorzystania procesora i pamięci RAM oraz wersji systemu Windows. Te dane powinny pomóc w optymalizacji komputera i wyeliminowaniu aplikacji i procesów zużywających moc procesora, karty graficznej i pamięci RAM. Jest to szczególnie przydatne, jeśli kołyszesz starym laptopem, którego żywotność baterii nie jest tak stara jak kiedyś.

Ponadto Wintoys ma funkcję Boost, która pozwala poprawić ogólną wydajność. Obejmuje to zarządzanie aplikacjami startowymi, które są uruchamiane w momencie włączenia laptopa. Aplikacja poinformuje Cię również, ile czasu zajmuje włączenie laptopa lub komputera.

Wintoys pozwala szybko pozbyć się niepotrzebnych plików i aplikacji zaśmiecających przestrzeń dyskową.
Wintoys pozwala szybko pozbyć się niepotrzebnych plików i aplikacji zaśmiecających przestrzeń dyskową.

Co więcej, Wintoys informuje, ile aplikacji zainstalowałeś i pozwala usunąć niechciane oprogramowanie, którego być może nie używasz. Jest to przydatne, jeśli nie masz pojęcia, co powstrzymuje twoją ograniczoną pamięć lokalną. Dostępna jest również funkcja Declutter, która pomaga pozbyć się niepotrzebnych plików, których możesz nie potrzebować.

Ważny jest również szybki dostęp do poleceń naprawy bieżącej instalacji. Polecenia, takie jak Kontroler plików systemowych (SFC) i Sprawdź dysk (CHKDSK), są dostępne bez przechodzenia przez wiersz poleceń systemu Windows. Jednak nie możesz używać tych poleceń zbyt często, zwłaszcza jeśli ich nie znasz.

READ  Pokémon Scarlet & Violet w wersji 1.1.0 jest już dostępny, Nintendo przeprasza za problemy z wydajnością i błędy

Funkcje naprawy Wintoys obejmują również obsługę aktualizacji systemu Windows, która pozwala skonfigurować sposób instalowania nowych wersji. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość ponownego uruchomienia sterownika graficznego, co może wyeliminować problemy z migotaniem obrazu.

Wintoys wyświetla ustawienia prywatności systemu Windows 10/11 w jednym miejscu.
Wintoys wyświetla ustawienia prywatności systemu Windows 10/11 w jednym miejscu.

Wreszcie, Wintoys oferuje kilka ukrytych ustawień systemu Windows w jednym miejscu i myślę, że jest to jedna z najlepszych funkcji aplikacji. Karta Ulepszenia zawiera ustawienia prywatności i reklam, które są pierwszymi ustawieniami systemu Windows, które dostosowuję, gdy mam do czynienia z nowym komputerem z systemem Windows.

Dostosowując wyświetlanie reklam, rezygnuję z udostępniania danych, na które firma Microsoft chce wyrazić zgodę. Zwykle szukam ustawień prywatności za pomocą aplikacji ustawień systemu operacyjnego. Wintoys wydaje się ułatwiać ten proces.

Jest tu również funkcja God Mode, która pozwala umieścić ikonę na pulpicie obejmującą ponad 200 ustawień. Aby rozpocząć, musisz pobrać Wintoys ze sklepu Microsoft Store na tym łączu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.