Władca Pierścieni: Golem nie jest uosobieniem eposu Tolkiena

Jedną rzeczą, której nie można powiedzieć o orkach JRR Tolkiena, jest to, że brakuje im osobowości. Typowy ork z powszechnej wyobraźni może być smutną, tępą bryłą, ale dla Tolkiena były one jego głównym sposobem wstrzykiwania humoru w mroczne momenty. Władca Pierścieni. Każda grupa orków powiedziałaby „mięso jest w menu, chłopcy!” Nie krzyczałem tego. W książkach, ale trylogia Petera Jacksona była doskonała.To przyszło mi do głowy, kiedy grałem Władca Pierścieni: Gollum, nowa przygodowa gra akcji inspirowana LatR od Daedalic Entertainment. Tuż po ukończeniu szkolenia Golluma, zostałem schwytany przez upiory pierścienia Saurona (kanon), torturowany (kanon) i wrzucony do niewolniczej jamy Mordoru (kanon, nie spoiler!). Przykucnięty i opancerzony ork krzyknął do mnie – Golluma – abym opuścił mój pokój i podążył za szeregiem niewolników do windy z czarnego żelaza. Jest w dużym kamiennym i poszarpanym metalowym pokoju, a pośrodku przerażająca kobieta krzyczy: „Oko widzi wszystko! Oko wie wszystko!”

Ale mogę popchnąć drążek sterowy do przodu i wejść w jego nogi, aż mi się to spodoba. Wyda z siebie kolejne szczekanie NPC – „Przesuń niewolnika!” – i znów nieszkodliwie uderzył go w ramię swoją pojedynczą animacją. Skrawki osobowości, które znalazłem w ciągu pierwszych kilku godzin Golluma Dostarczane głównie przeze mnie.

Zdjęcie: Daedalic Entertainment/Negan

W rzeczywistości mógłbym chodzić w nieskończoność w nogach Każdy NPC w pokoju, w tym przerażająca dziewczyna. Orkowie mieli kilka dodatkowych szczeknięć, że nie wolno mi się do niej zbliżać, ale nic nie powstrzymało mnie przed odejściem. Mogłem wejść do dowolnego orka w dowolnym rogu dowolnego pokoju, do którego zaprowadziła mnie gra. Mógłbym skakać w górę i w dół. Mógłbym to zrobić mistrzowi bestii orkom, gdy groził, że nakarmi swoje potwory. Mogłem to zrobić, bo mistrz kopalni nazwał mnie bezwartościowym kopaczem.

Robiłem to często i chodziłem z jednego pokoju do drugiego z golemem pełnym orków, zastanawiając się, czy ktoś zareaguje na moje kaprysy. Nikt tego nie zrobił. Zamiast tego musiałem skompilować to, co zamierzam nazwać „misjami niewolników” i zrobić to, co kazali mi szczekacze NPC.

Z pozoru wszystkie są różne, ale mechanicznie wszystkie zapraszają mnie do obszaru, który wydaje się fantazyjny, ale w rzeczywistości ma tylko jedną ścieżkę. Czasami kradłem z okolicy. Czasami się wspinałem. Czasami ścigałem się z zegarem. Gdybym kiedykolwiek zgubił trasę, mogłem nacisnąć spust, aby aktywować „Gollum Sense”, który zmienił skalę szarości świata i, podobnie jak Daedalic, pokazał kilka jasnopomarańczowych kosmyków poruszających się w wybranym przeze mnie kierunku. Brak zaufania do środowiskowych oznak zabawy.

W końcu posłusznie zabrałem Golluma do jego pokoju i wcisnąłem X, żeby zasnąć, myśląc, że po całym dniu niewolnictwa z pewnością przerywnik filmowy przyspieszy grę. Niestety, następnego dnia obudziłem się i znalazłem się w tej samej windzie (tym razem bez strasznej dziewczyny) i tym samym korytarzem, aby wykonać więcej niewolniczej pracy, a inni niewolnicy plują na mnie kratą.

mój czas Golluma Wyzwania związane z podróżowaniem są zgrabnie podzielone na supercon symulacji chodzenia (dosłownie czołgania się) i wyborów dialogowych. Daedalic promował grę jako okazję do dosłownego wejścia do załamanego umysłu ofiary okrucieństwa Saurona. Z moich mniej więcej dwugodzinnych doświadczeń podejrzewam, że Daedalic wykorzystuje dynamikę Smeagola/Golluma do bardziej zniuansowanych wyborów niż pojedynczy wybór, który napotkałem później.

Zdjęcie: Daedalic Entertainment/Negan

Ale nawet w najbardziej przyziemnych opcjach dialogowych o niewielkim wpływie, jakie widziałem, Golluma Pisarstwo Tolkiena wydaje się opierać na opisie „osobowości” Golluma, co jest fałszywe. W Władca Pierścieni, to Gollum badass, a Smeagol to słodki, bystry dzieciak, który nie robi nic złego. Smeagol to po prostu pasywny i histeryczny głos, siedzący obok przemocy i szału Golluma. W końcu Sam nazwał go „procarzem i żądłem”, a nie „miłym i śmierdzącym”.

Łatwa odpowiedź Władca Pierścieni: Gollum „Dlaczego żartujesz z Golluma, z całej tej sprawy z Władcą Pierścieni?” Zignoruj ​​to. Ale można sobie wyobrazić wiele sposobów na stworzenie świetnej gry wideo o Gollumie. Chciałbym przynajmniej zobaczyć głupią grę wędkarską Golluma na urządzenia mobilne! kocham to w 100% Gra Kaczka bez tytułuBaw się stylowo przez podstawowe bity Władca Pierścieni. Poszukuję strategii do „układanki” do budowania talii, w której grasz przeciwko zagubionym orkom, które wędrują po twoim stawie, i ostatecznie ostatecznemu bossowi, temu łobuzowi Bilbo Bagginsowi.

Lepszym pytaniem jest: „Dlaczego to zrobiłeś? To jest Gra wideo o Gollumie?” Jeśli zamierzasz stworzyć grę symulacyjną o złym stworzeniu w nieszczęśliwej sytuacji, musi ona być znacząca i głęboka, albo taka musi być. Jest czynnik heeheehoohoo. Na podstawie zwiastunów i wskazówek dotyczących czasu otwarcia Golluma, Wiem, że sklep ma rozgrywkę po drugiej stronie Mordoru. Ale brak osobowości już przypieczętował upadek mojego pliku zapisu (Doom, Drums in the Deep). Widziałem już tych orków; Widziałem już ten Mordor. To wersja Śródziemia, rozgrywana całkowicie prosto, ale zanurzona bez kreatywności i elastyczności.

Nie byłem więziony przez orków. Zostałem uwięziony przez grę, która wymagała ode mnie znalezienia ośmiu nieśmiertelników z ośmiu zwłok niewolników ukrytych w tunelach, zanim dotarłem do niewolniczego obszaru gry. Wspomnienie truskawek mogło posłać Froda przez Mordor, ale mogę wyłączyć grę.

Władca Pierścieni: Gollum Wydany 25 maja na Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One i Xbox Series X. Gra została sprawdzona na PS5 przy użyciu przedpremierowego kodu do pobrania dostarczonego przez Datalic Entertainment. Vox Media ma spółkę zależną. Nie mają one wpływu na treści redakcyjne, jednak Vox Media może otrzymywać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Możesz dowiedzieć się Więcej informacji na temat polityki etycznej firmy Polygon można znaleźć tutaj.

Czytaj więcej

READ  Fiden mówi, że przez pierwsze 30 dni po wyzdrowieniu po huraganie Kentucky Fed pokryje 100% kosztów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.