Właściciel Gold’s Jim, 5 innych boi się swojej śmierci w katastrofie małego samolotu

San Jose, Kostaryka (AFP) – Sześć osób, w tym niemiecki biznesmen stojący za Gold’s Gym, obawia się śmierci w sobotę po tym, jak mały samolot rozbił się na Karaibach u wybrzeży Kostaryki.

Minister bezpieczeństwa Jorge Torres powiedział, że wierzy, iż cała piątka pasażerów to obywatele Niemiec. Pilotem był Szwajcar. Przynajmniej jeden z tych na pokładzie wydaje się być krewnymi Schallera.

Władze Kostaryki poinformowały, że fragmenty samolotu z podwójnym turbodoładowaniem zostały znalezione w wodzie w sobotę po tym, jak lot zaginął w piątek.

Plan lotu dla małego samolotu czarterowego zawierał listę Rainera Schällera jako pasażera. Człowiek o tym samym nazwisku prowadzi międzynarodowe sieci sklepów fitness i siłowni, m.in. Gold’s Gym i McFit. Co najmniej jeden z osób na pokładzie wydawał się być krewnymi Schallera, ale władze nie potwierdziły od razu tego związku.

Martin Arias, zastępca ministra bezpieczeństwa Kostaryki, powiedział, że na miejscu, około 28 kilometrów od wybrzeża od lotniska w Limón, nie znaleziono jeszcze żadnych ciał.

„Znaleziono fragmenty, które wskazują, że to samolot” – powiedział Arias. „Do tej pory nie znaleźliśmy żadnych martwych ani żywych ciał”.

Samolotem był wyprodukowany we Włoszech dziewięciomiejscowy Piaggio P180 Avanti, znany ze swojego charakterystycznego wyglądu.

Samolot zniknął z radaru, gdy zmierzał do nadmorskiego miasteczka turystycznego Limon.

Minister Bezpieczeństwa poinformował, że samolot wyleciał z Meksyku.

„Około szóstej po południu otrzymaliśmy powiadomienie o locie z Meksyku na lotnisko Limon z pięcioma pasażerami z Niemiec na pokładzie” – powiedział Torres. Poszukiwania rozpoczęły się natychmiast, ale zostały tymczasowo odwołane z powodu złej pogody.

Rainer Schaller jest wymieniony jako „założyciel, właściciel i dyrektor generalny RSG Group”, grupy 21 marek fitness, lifestylowych i modowych, działających w 48 krajach i zatrudniających 41 000 pracowników, bezpośrednio lub poprzez franczyzy.

READ  Latem tego roku Stany Zjednoczone ostrzegły europejskich sojuszników, że rurociągi Nord Stream mogą zostać zaatakowane

Schaller pojawił się w wiadomościach w 2010 roku jako organizator Berlin Love Parade Techno Festival. W panice podczas imprezy zginęło 21 osób, a ponad 500 zostało rannych. Władze podały wówczas, że ochrona Schaller nie powstrzymała napływu ludzi do tunelu, gdy sytuacja była już napięta przy wejściu na teren festiwalu.

Schaller odpowiedział na oskarżenia o wykroczenia, zauważając, że jego koncepcja bezpieczeństwa ma oficjalną aprobatę miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.