Właściciele domów w Nowym Jorku mieszkają w swoich domach średnio 8,1 roku

Nieruchomość

1 marca 2023 | 13:10

Jak długo właściciele domów w Nowym Jorku pozostają w swoich domach przed sprzedażą?

Nieco ponad osiem lat.

Statystyki – ponownie Funkcja Raport obejmujący wszystkie pięć gmin — przeczący konwencjonalnej wiedzy epidemiologicznej, że ludzie masowo opuszczają miasto. W ubiegłym roku mediana okresu posiadania domu w Nowym Jorku wyniosła 8,1 roku – więcej niż mediana okresu posiadania domu wynosząca 7,1 roku w 2019 roku.

Raport pokazuje liczby szlifowania Że ci, którzy mieszkali w maleńkich domach – od jednej do czterech rodzin – mieszkali od dziewięciu do dziesięciu lat. Właściciele spółdzielczy sprzedali po około siedmiu latach.

Domy czterorodzinne w Bronxie miały najniższe obroty, a następnie domy jednorodzinne w Queens i Brooklynie. Ci szczęśliwi mieszkańcy przebywali tam około 11 lat.

Właściciele domów na Staten Island mieli najkrótszą kadencję – około pięciu lat.

„Chociaż wydawało się, że pandemia zmusiła wszystkich do przeprowadzki, powiększenia lub zmiany dotychczasowego domu, w rzeczywistości było więcej niechętnych do ryzyka właścicieli niż pionierów gotowych do zamieszkania i wyjazdu w czasie takiego stresu i niepewności”, czytamy w raporcie, który objęła sprzedaż w ciągu ostatnich czterech lat.

Spowolnienie obrotów może wynikać m.inzłote kajdankizjawisko, czytamy w raporcie.

„Chociaż zawsze będą właściciele domów, którzy będą musieli sprzedać, ponieważ zmuszają ich do tego ważne wydarzenia życiowe, większość właścicieli domów niechętnie rozstaje się z 30-letnimi kredytami hipotecznymi o stałym oprocentowaniu, które zaciągnęli, gdy stopy procentowe były najniższe”.

Z raportu wynika, że ​​ci, którzy mieszkali w małych domach – mieszkaniach od jednej do czterech rodzin – pozostawali od dziewięciu do dziesięciu lat dłużej.
Bloomberga za pośrednictwem Getty Images
Właściciele domów w Queens mieli jedne z najniższych obrotów ze sprzedaży swoich domów – będąc na miejscu przez prawie 11 lat.
Bloomberga za pośrednictwem Getty Images
Wskaźnik posiadania domów w Nowym Jorku należy do najniższych w Stanach Zjednoczonych.
Stefano Giovanniniego

Jeśli chodzi o metamorfozę, wielkość domu nie ma większego znaczenia, z wyjątkiem małych domów w Bronksie. W przypadku domów o powierzchni poniżej 500 stóp kwadratowych właściciele domów wykazali się dużą stabilnością, pozostając przez około 22 lata.

READ  Stabilność cen ropy na aktywność biznesową w USA, dane o popycie w Chinach

Jeśli chodzi o wiek domu, największa rotacja wystąpiła w domach młodszych niż pięć lat. Średni całkowity czas trwania tego okresu wynosił 2,3 roku. Na Manhattanie liczba ta miała zaledwie 1,4 roku – być może dlatego, że nowe domy mogą być pierwszymi domami, a ludzie wkrótce potem przenoszą się, aby powiększyć rodzinę lub lepszą pracę.

Wskaźnik posiadania domów w Nowym Jorku należy do najniższych w kraju. Wielu mieszkańców domów wielorodzinnych to najemcy.

Jeśli chodzi o stopy kwadratowe, „ogólnie rzecz biorąc, im większy dom, tym więcej czasu właściciele spędzą w nim przed sprzedażą” – czytamy w raporcie. Ale na Brooklynie i Staten Island mniejsze znaczy lepsze. Tam właściciele spędzają najmniej czasu w największych domach, być może ze względu na wyższe koszty utrzymania.

Podobną analizę pokazano w Kalifornii Właściciele domów w Elk Grove i pobliskim Sacramento żyli średnio mniej niż 2,5 roku. Mieszkańcy Salinas, ośrodka rolniczego, mieszkają tu od ponad 9 lat.

Liczba transakcji w mieście spadła w czasie pandemii, spadając do 27 000 w 2020 r. i aż do 45 000 w 2021 r. Czas posiadania domu definiuje się jako czas między datą ostatniej sprzedaży a datą poprzedniej sprzedaży. Domy bez co najmniej jednej wcześniejszej transakcji nie zostały uwzględnione w danych.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/03/01/nyc-homeowners-live-in-their-homes-a-median-8-1-years/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.