Wniosek rządu australijskiego o opóźnienie przesłuchania Novaka Djokovica w sprawie wizy został odrzucony

Australijska minister spraw wewnętrznych Karen Andrews złożyła w sobotę petycję wzywającą do „odroczenia ostatecznego przesłuchania do środy 12 stycznia 2022 r.” – pięć dni przed rozpoczęciem meczu.

Nie podano powodu wniosku o odroczenie, ale kilka godzin po tym, jak zespół prawników Djokovica przedstawił 35-stronicowy dokument, przedstawił on obronę zawodnika przed decyzją o anulowaniu jego tymczasowej wizy.

W ramach tej obrony Djokovic otrzymał zwolnienie medyczne przed Australian Open, ponieważ niedawno wycofał się z Kovit-19.

List, datowany na 7 grudnia, wyciekł do dziennikarzy w zeszłym tygodniu i nie mógł zostać zweryfikowany niezależnie przez CNN, która wydaje się fałszywie przekonywać, że organizatorzy Australian Open mogą zezwolić na wjazd do Australii nieszczepionym graczom.

Opublikowane w sobotę dokumenty sądowe potwierdziły, że Djokovic, który wcześniej wypowiadał się przeciwko szczepionkom i nakazom szczepień przeciwko Covit-19, nie był szczepiony, gdy przybył do Australii 5 stycznia.

Jego przesłuchanie w sprawie wizy jest teraz zaplanowane na poniedziałek (18.00 ET w niedzielę) o godz. 10.00 czasu lokalnego, z decyzją, czy może pozostać w Australii i rywalizować o 16.00.

Jeśli sąd potwierdzi, że jego wiza została cofnięta, Djokovic zostanie deportowany, gdy tylko zostaną poczynione odpowiednie przygotowania do podróży.

Według Craiga Daily, dyrektora generalnego Tennis Australia, „sprzeczne informacje” doprowadziły do ​​zwolnienia graczy, którzy nie zostali zaszczepieni przed Australian Open.

W niedzielnym wywiadzie dla spółki zależnej CNN 9 News, Daily odmówił obwiniania żadnej ze stron. Powiedział, że Tennis Australia kontaktuje się z australijskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych „co tydzień” i że wszystkie zaangażowane strony działają w „bardzo wymagającym środowisku”.

Tyley dodał, że bardzo chciałby zobaczyć Djokovica grającego na Australian Open. Ma nadzieję na wygranie w tym miesiącu swojego 10. tytułu Australian Open i 21. tytułu Grand Slam w Melbourne.

Zatrzymanie Djokovica w Park Hotel, alternatywnym ośrodku detencyjnym dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl, cieszy się od czwartku szerokim zainteresowaniem; Zwolennicy zebrali się na zewnątrz, aby domagać się jego uwolnienia, podczas gdy inni zwracali uwagę na trudną sytuację około 30 uchodźców przetrzymywanych w hotelu.

Jego fani walczą o wydostanie Novaka Djokovica z hotelu.  Wewnątrz uchodźcy zastanawiają się, czy kiedykolwiek odejdą
Powrót do rodzinnego kraju Djokovica, Serbii, Jego rodzice walczyli O warunkach, w jakich twierdzą, że ich syn jest „więzniem” w hotelu – twierdzeniu, któremu Andrews zaprzeczył na początku tego tygodnia.

„Może odejść, kiedy tylko zechce, a Border Force naprawdę to ułatwi” – ​​powiedział Andrews ABC w piątek.

READ  – Tylko wejście. Brak wyjścia: „Pekin widzi więcej zamknięć rządowych, ponieważ gniew narasta w Szanghaju”

W sobotnim wywiadzie dla serbskiej telewizji RTV Pink premier kraju Ana Brnabic powiedziała, że ​​otrzyma „bezglutenowe jedzenie, sprzęt do ćwiczeń i laptopy”, podczas gdy Djokovic pozostanie w areszcie.

Według dokumentów sądowych opublikowanych w sobotę, Djokovic wielokrotnie domagał się przeniesienia go do „bardziej odpowiedniego miejsca do odpoczynku dla treningu” przed Australian Open.

Brannick powiedział, że rozmawiał z australijskim ministrem spraw zagranicznych Maris Payne, ale nie mógł odwołać swojej decyzji o pozostaniu w hotelu Djokovic Park i czekał na wynik swojego pozwu.

„Wciąż jest w hotelu Park, ale mam nadzieję, że dzięki ofertom, które dla niego mamy, uczyniliśmy jego pobyt bardziej przystępnym cenowo” – powiedział.

Josh Pennington przyczynił się do powstania reportażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.