Wskaźniki w całym łańcuchu wskazują na niedźwiedzią perspektywę dla Bitcoina

Dostawca analiz Blockchain, Glassnode, przedstawił niedźwiedzi scenariusz dla Bitcoina, ponieważ wskaźniki on-chain sugerują, że zwiększona presja na sprzedaż jest nieuchronna.

W swoim cotygodniowym raporcie analitycznym opublikowanym 21 lutego, firma Glassnode zajmująca się pomiarami on-chain, powiedziała, że ​​byki Bitcoin „stoją w obliczu wielu problemów”, odnosząc się do coraz bardziej niedźwiedzich danych sieciowych.

Badacze wymienili ogólną słabość głównych rynków w połączeniu z szerszymi kwestiami geopolitycznymi jako przyczynę obecnego sentymentu do ryzyka związanego z aktywami kryptograficznymi.

„Słabość zarówno na rynku Bitcoin, jak i na tradycyjnych rynkach, odzwierciedla bieżące ryzyko i niepewność związaną z oczekiwaną marcową podwyżką stóp Rezerwy Federalnej oraz obawy związane z konfliktem na Ukrainie, a także rosnące niepokoje społeczne w Kanadzie i innych miejscach”.

On ona dodany Że wraz z pogłębianiem się trendu spadkowego „oczekuje się również wzrostu możliwości bardziej zrównoważonego bessy”. Bitcoin notuje obecnie 47% spadek w porównaniu z rekordowym poziomem z listopada i od 15 tygodni jest w trendzie spadkowym.

Jedną z charakterystycznych oznak a. jest brak aktywności na łańcuchu bessowy rynek bitcoin. Liczba tytułów lub podmiotów aktualnie aktywnych w dolnej granicy kanału bessy przedstawiającego aktywność w sieci w okresach trendów bocznych lub spadkowych, co wskazuje na spadek popytu i zainteresowania.

Aktywne podmioty w sieci: Glassnode

Glassnode informuje, że w ciągu ostatniego miesiąca opróżniono około 219 000 adresów, co wskazuje, że może to być początek okresu przepływów użytkowników z sieci.

Obliczyłem krótkoterminową cenę zrealizowaną na okaziciela na podstawie całkowitego kosztu 47 200 USD, co oznacza, że ​​średnia strata przy obecnych cenach wynosi około 22% dla tych, którzy nadal posiadają aktywa.

„Im dłużej inwestorzy pozostają pod wodą w swojej pozycji i im bardziej popadają w niezrealizowaną stratę, tym większe prawdopodobieństwo, że te monety zostaną wydane i sprzedane”.

Było wiele innych pomiarów długich i krótkich pozycji w łańcuchu, które doprowadziły do ​​wniosku, że pod wodą znajduje się w sumie 4,7 miliona BTC. Dodał, że ponad połowa, czyli 54,5%, należy do osób w krótkim okresie (mniej niż 155 dni), „którzy statystycznie mają większe prawdopodobieństwo, że je wydadzą”.

READ  Akcje GOOGL spadają, ponieważ przychody Google nie trafiają do szacunków i spadają przychody z reklam w YouTube

Związane z: Czy dni monet są zrujnowane przez najgorszy rajd? 5 rzeczy do obejrzenia w Bitcoin w tym tygodniu

Crypto Twitter również był pogrążony w niedźwiedzim sentymencie w ciągu ostatnich kilku dni, a Bitcoin Fear and Greed indeks Obecnie punkt 20 – „Strach ekstremalny”.

W momencie pisania tego raportu, Ceny bitcoinów Według CoinGecko, w ciągu ostatnich 24 godzin spadł o 6%, aby handlować po 36 738 USD. Bitcoin jest teraz wyceniony blisko najniższego poziomu z 2022 r., który 23 stycznia wynosił nieco ponad 35 000 USD.

Z drugiej strony, 19 lutego Cointelegraph poinformował, że Nieaktywna podaż bitcoinów blisko rekordowych poziomów Ponad 60% BTC pozostaje niewydanych przez co najmniej rok. Współzałożyciel 3AC Zhu Su zawieszony Tak wielu ludzi, którzy kupili bitcoiny w 2017 i 2018 roku, wciąż gromadzi, dodając: „Zgodnie z historią wielu z tych osób tym razem zachowuje pokorę i kupuje co miesiąc, bez względu na to, co się dzieje”.