Wykolejenie pociągu na rzece Yellowstone wywołało reakcję federalną

Władze w Montanie reagują na wykolejenie pociągu na rzece Yellowstone.

Biuro szeryfa hrabstwa Yellowstone Napisał na Facebooku Kilka cystern „uszkodziło i wyciekło produkty ropopochodne w pobliżu rzeki Yellowstone” w sobotę rano.

Późniejsze raporty z innych agencji, wraz ze zdjęciami wykolejenia, mówiły, że pociąg uderzył w rzekę Yellowstone po zawaleniu się mostu w sobotę rano.

Służby ratunkowe i ratunkowe hrabstwa Stillwater powiedział na Facebooku „Kilka” wagonów znajdowało się w rzece, ale przyczyna wykolejenia nie została jeszcze ustalona. Departament poinformował, że do wykolejenia doszło około 6 rano czasu lokalnego.

Most runął wraz z pociągiem do rzeki.

DES hrabstwa Stillwater


Departament powiedział, że wiele agencji, w tym agencje federalne, reaguje na spowolnienie.

Biuro szeryfa początkowo poinformowało, że kilka tankowców „zostało uszkodzonych w pobliżu rzeki Yellowstone i wyciekły produkty ropopochodne”. Później rano lokalna gazeta udostępniła aktualizację na Facebooku. Biuro szeryfa udostępnił aktualizacjępowiedział, że zaangażowanych było osiem pociągów, ale żaden nie zawierał oleju. Zamiast tego samochody zawierały „asfalt i drugą substancję, nad którą pracują władze”. Oba obiekty zostały opisane jako poruszające się powoli.

Regionalny Departament ds. Ryb, Dzikiej Przyrody i Parków powiedział Rzeka zostanie zamknięta, a żeglarze zostaną poproszeni o unikanie tego obszaru.

Departament Robót Publicznych miasta Billings, Montana, Napisał na Facebooku „Istnieje możliwość wyrzucenia niepożądanego materiału do Yellowstone”. Rzeka graniczy z Billings.

Miasto poinformowało, że pobór wody w obszarze metra zostanie odcięty „na czas potrzebny na przejście jakiegokolwiek materiału przez kęsy”. Oczekuje się, że zamknięcie będzie krótkie i nie wpłynie na dostawy wody, powiedział departament.

To rozwijająca się historia. Sprawdź aktualizacje.

READ  Wulkan na Islandii wypluwa toksyczny gaz, ale erupcja jest powolna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.