Wyniki handlowe NHL: Senatorowie płacą Blackhawks za wyeliminowanie Nikity Zajcewa

handel

Blackhawks zdobywają: obrońcę Nikitę Zajcewa, drugą rundę 2023, czwartą rundę 2026.

Senatorowie otrzymują: Rozważania na przyszłość


Seana Gentile’a: Cena, jaką Ottawa zapłaciła za rezygnację z roku i zmianę AAV Nikity Zajcewa za 4,5 miliona dolarów, prawdopodobnie nie wróży dobrze reszcie ligi – kurs wymiany (wybory w drugiej i czwartej rundzie) jest wysoki, a zespoły, które mogą być zainteresowane w handlu ich wyjściem z piekła powinno się go trochę bać.

Jednak Senatorowie mogą sobie z tym poradzić, mimo że już zwolnili swojego pierwszego menedżera w 2022 roku w ramach umowy Alexa DeBrincata. Ich rdzeń to młodzi, utalentowani iw większości przypadków – Tim Stozel, Brady Tkachuk, Josh Norris, Drake Patterson, Jake Sanderson – albo zamknięci na dłużej, albo na początku kontraktów. Potencjalny rurociąg Ottawy nie jest spektakularny (24. miejsce w rankingu Scotta Wheelera), ale jest tak silny, jak powinien, z oczekiwanymi współpracownikami na szczycie. Łatwo jest użyć dwóch opcji zarabiania złych pieniędzy, gdy jesteś w takiej sytuacji.

Przede wszystkim stworzona przestrzeń jest już warta więcej niż typy z Ottawy. W następnym sezonie, ostatni Zajcew w księgach, rozpoczyna się przedłużenie Stützle, a DeBrincat, oczekujący na RFA, prawdopodobnie wróci do księgowań. Sens potrzebuje pieniędzy, aby to uwzględnić, zbudować resztę składu i być może mieć trochę miejsca do pracy przez następne 10 dni.

Jeśli chodzi o Blackhawks, mogą potrzebować pomocy Zajcewa w dotarciu do parkietu w następnym sezonie. Niezależnie od tego, czy tak było, czy nie, jego kontuzja nie byłaby zmartwieniem. Kupili materiał filmowy za 5 milionów dolarów. Uporządkuj trochę interesy.

Dyplom seniora: B
Wiersz Blackhawks: A

Shane’a Goldmana: Zajcew był przeszkodą dla Senatorów, co jest obszarem, który muszą poprawić, więc jest to dodawanie przez odejmowanie. Chociaż miał już pozytywny wpływ na oczekiwane tłumienie bramek przez drużynę w sezonie 2020-21, zranił drużynę w defensywie w ciągu ostatnich dwóch sezonów. W tej chwili Ottawa pozwala na 10. najwyższą średnią strzałów pięć na pięć i jest w dolnej połowie ligi pod względem oczekiwanych bramek. W tym roku, w swoich 28 rozegranych meczach, zwiększył stosunek strzałów za forsowanie do około pięciu prób na 60 (drugi najgorszy wynik w drużynie) i przewidywał liczbę goli przeciwko 0,23 (trzeci najgorszy wynik).

READ  Ranking koszykówki w college'u: przedsezon nr 1 w stanie Karolina Północna wypada z ankiety AP Top 25 po zaledwie czterech tygodniach

Więc to wszystkie kliknięcia, które Senatorowie muszą zapłacić, aby uzyskać jego kontrakt, i bardziej sensowne jest, że Blackhawks byliby skłonni wchłonąć kontrakt. Mają już jedną z najgorszych niebieskich linii w lidze, a to tylko dodaje do tego. Wszystko, by rzucić ich w Connora Bedarda, aw przyszłym roku zbliżyć ich do podłogi przykrywki. Ponieważ Chicago dosłownie nie dba o wynik finansowy w tym lub przyszłym roku, aspekt związany z przeprowadzką nie ma znaczenia, liczy się dodanie wyborów draftu. Co ważniejsze, stracili żeton handlowy w postaci Jonathana Toewsa i kto wie, jak dużą dźwignię mieli w sytuacji Patricka Kane’a.

Pomaga to senatorom zwiększyć elastyczność wynagrodzeń — zwiększyli koszty przychodu i muszą znaleźć na rynku więcej obrońców, którzy się pojawią — koszt, na który mogą sobie pozwolić, biorąc pod uwagę, że są sprzedawcami od jakiegoś czasu i ich utworzyła się potencjalna pula. Ale jeśli ustawi to poprzeczkę dla pozostałych pretendentów do dopasowania, gdy będą przesuwać wypłatę, aby dodać, niektórym menedżerom będzie trudno się poruszać.

Wiersz Blackhawks: A
Dyplom seniora: B

(Zdjęcie: Eric Bolt/USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.