Wytrzymałość Ernesta Shackletona odkryta na morzu ponad 100 lat po katastrofie statku

Ponad 65-osobowy zespół, w tym znawcy lodu, stworzył wyprawę, nazwaną „Endurance 22”. Zespół Pewni Odkrycia dokonano w środę po kilku tygodniach poszukiwań między ujemnymi temperaturami. Jedną z nich jest historia załogi, która przeżyła ucieczkę z tonącego statku Najbardziej fascynujące historie eksploracji polarnej.

„Dzięki odkryciu wytrzymałości stworzyliśmy historię polarną i pomyślnie zakończyliśmy najtrudniejsze na świecie poszukiwania statków wycieczkowych” – powiedział starszy geolog John Shears, który kierował misją. Powiedział W oświadczeniu udostępnionym na Twitterze.

Podróż wyruszyła z Cape Town w RPA w lutym, aby uczcić setną rocznicę Shackletona. Celem zespołu było zlokalizowanie wraku przy użyciu specjalistycznego sprzętu, w tym dronów i łodzi podwodnych, śmigłowców i robotów.

Załoga powiedziała, że ​​ostatnia lokalizacja statku została wykorzystana w 1915 roku do wyszukania jego ostatecznej lokalizacji, zarejestrowanej przez kapitana statku Franka Worsleya. Statek został znaleziony cztery mile na południe od miejsca, w którym został ostatnio zarejestrowany – współrzędne znalezione w dzienniku Worsley: 68 ° 39 ’30 ”S, 52 ° 26’30” W.

W oświadczeniu, Menson Pound, dyrektor ds. badań nad podróżą, pochwalił umiejętności nawigacyjne Worsleya. Jego „obszerne zapisy są nieocenione w naszych poszukiwaniach wraków” – powiedział Pound.

Wrak był „w pozycji pionowej… nienaruszony iw doskonałym stanie” – zauważył Pound.

Powiedział brytyjski historyk Don Snow W filmie BBC donosi, że załoga poczuła „wiele radości i ulgi”, gdy dowiedziała się o odkryciu statku przez specjalny sprzęt, w tym okręty podwodne. To naprawdę „zamarło w czasie”, powiedział.

Na wykonanych ujęciach farba jest nadal widoczna nad gwiazdą wyrytą na powierzchni z nazwą statku „Endurance”. Znane były także rufa, koło, dziób i tratwa.

Przed zatonięciem statku Shackleton i 27 załoga udali się do zatoki w Zatoce Bengalskiej, gdzie mieli nadzieję rozpocząć swoją pierwszą podróż przez Biegun Południowy do Morza Rossa przez Antarktydę.

READ  Jeff Schell, dyrektor generalny NBCUniversal, zrezygnował po dochodzeniu

BBC donosi, że morze odcięte słynie z niebezpiecznych, oblodzonych warunków, które utrudniają znalezienie statku. Lód morski osiągnął rekordowo niski poziom, dzięki czemu warunki do poszukiwań są bardzo korzystne.

The Guardian opisał Shackletona jako „najgorszą część oceanu na świecie”.

„Żadna z ruin nie została dotknięta”, powiedział Snow, nazywając tę ​​pracę „najlepszym doświadczeniem” w jego karierze.

„Jest chroniony przez Konwencję Antarktyczną” – wyjaśnił Snow, dodając, że zespół „nie chce mu przeszkadzać”.

1959 Traktat Antarktyczny Firma Endurance uznała to miejsce za zabytek historyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.