Wywiad Associated Press: Biden jest gotowy do startu, mówi pierwsza dama USA

NAIROBI, Kenia (AP) – pierwsza dama USA Jill Biden dała jedną z najwyraźniejszych jak dotąd wskazówek, że prezydent Joe Biden będzie kandydował na drugą kadencję, mówiąc The Associated Press w ekskluzywnym wywiadzie w piątek, że „prawie” nie ma już nic do zrobienia ale znać czas i miejsce na reklamę.

Chociaż Biden od dawna mówi, że zamierza ubiegać się o reelekcję, nie ogłosił tego jeszcze oficjalnie i stara się rozwiać wątpliwości, czy nie jest za stary, by nadal pełnić funkcję prezydenta. Biden pod koniec drugiej kadencji będzie miał 86 lat.

„Mówi, że jeszcze nie skończył” – powiedziała pierwsza dama w Nairobi, drugim i ostatnim miejscu jej pięciodniowej podróży do Afryki. „Nie dokończył tego, co zaczął. I to się liczy.”

Dodała: „Ile razy on musi ci to powiedzieć, żebyś w to uwierzył?”

Współpracownicy Bidena powiedzieli, że ogłoszenie nastąpi prawdopodobnie w kwietniu, po zakończeniu pierwszego kwartału zbierania funduszy, kiedy to prezydent Barack Obama oficjalnie rozpoczął kampanię reelekcyjną.

Pierwsza dama od dawna jest opisywana jako kluczowa postać na orbicie Bidena, gdy planuje swoją przyszłość.

Ponieważ jestem jego żoną, roześmiała się.

Zignorowała jednak pytanie, czy ma prawo głosu w sprawie tego, czy prezydent będzie ubiegał się o reelekcję.

„Oczywiście, że mnie wysłucha”, powiedziała, „ponieważ jesteśmy małżeństwem”. Ale później dodała: „Podjął decyzję, wierz mi”.

__

Powiązany pisarz prasowy, Chris Mejrian, przyczynił się do powstania tego raportu z Waszyngtonu.

___

NOTA REDAKCYJNA – Darlene Superville relacjonuje Biały Dom i Pierwsze Damy od 2009 roku i jest współautorką, wraz z redaktorem naczelnym AP Julie Pace, biografii Jill Biden w 2022 roku.

READ  Meghan Markle prosi króla Karola o zorganizowanie spotkania jeden na jednego w celu „posprzątania atmosfery”: raport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.