Wzrost ropy w Chinach prawdopodobnie złagodzi ograniczenia COVID

  • Raport: Chiny rozważają skrócenie czasu kwarantanny dla odwiedzających
  • Zbliżające się embargo UE na rosyjską ropę, wspieranie cięć OPEC+
  • Plan sprzedaży rezerw ropy w USA nie obniża cen

NOWY JORK (Reuters) – Ceny ropy wzrosły w czwartek o ponad 1% po wiadomości, że Chiny rozważają złagodzenie środków kwarantanny COVID-19 dla odwiedzających, zwiększając nadzieje na zwiększenie popytu na energię u największego na świecie importera ropy.

Kontrakty terminowe na ropę Brent wzrosły o 1,30 USD (1,4%) do 93,71 USD za baryłkę do godziny 11:07 czasu wschodniego (1507 GMT).

Ropa US West Texas Intermediate z dostawą listopadową, która wygasa w czwartek, wzrosła o 1,76 USD, czyli 2,1%, do 87,31 USD za baryłkę. Ropa naftowa West Texas Intermediate z dostawą w grudniu wzrosła o 1,45 USD, czyli 1,7%, do 85,97 USD za baryłkę.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Pekin rozważa skrócenie okresu kwarantanny dla odwiedzających do siedmiu dni z dziesięciu, podał w czwartek Bloomberg News, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą. Czytaj więcej

Chiny, największy na świecie importer ropy naftowej, zastosowały się w tym roku do ostrych restrykcji Covid, co dotkliwie wpłynęło na handel i aktywność gospodarczą, co doprowadziło do spadku popytu na paliwo.

„Mamy pewne korzyści w wyniku wydarzeń w Chinach” – powiedział Bob Yoger, dyrektor ds. kontraktów terminowych na energię w Mizuho w Nowym Jorku. „To pozytywny wskaźnik popytu rynkowego”.

Wspieraniem cen był również zbliżający się zakaz w Unii Europejskiej dotyczący rosyjskiej ropy naftowej i produktów naftowych, a także cięcia produkcji ze strony Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową i sojuszników, w tym Rosji, znanej jako OPEC+.

OPEC+ zgodził się na zmniejszenie produkcji o 2 miliony baryłek dziennie na początku października.

Oddzielnie, prezydent USA Joe Biden ogłosił w środę plan sprzedaży pozostałej części swojego uwolnienia z krajowych rezerw strategicznych ropy naftowej (SPR) do końca roku, czyli 15 milionów baryłek ropy, i rozpoczęcia uzupełniania zapasów, gdy podejmie próbę wysokiego tłumienia . Ceny benzyny przed wyborami śródokresowymi 8 listopada.

READ  Mandat w Kalifornii na pojazdy elektryczne może objąć kilkanaście stanów

Jednak ogłoszenie nie złagodziło cen ropy, ponieważ oficjalne dane z USA pokazały, że Strategiczne Rezerwy Ropy Naftowej spadły w zeszłym tygodniu do najniższego poziomu od połowy 1984 r., podczas gdy komercyjne zapasy ropy niespodziewanie spadły.

„Wczorajsza nieudana próba schłodzenia cen ropy jest kolejnym dowodem na to, że Stany Zjednoczone straciły wpływ na światowe rynki ropy”, powiedział Stephen Brennock z BVM Oil.

Tymczasem globalny popyt na paliwa pozostaje niepewny. Rezerwa Federalna (bank centralny USA) podała w środę w swoim raporcie, że aktywność gospodarcza w USA nieznacznie wzrosła w ostatnich tygodniach, chociaż w niektórych obszarach utrzymała się na stałym poziomie, aw innych spadła, pokazując rosnący pesymizm przedsiębiorstw co do perspektyw.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Stephanie Kelly w Nowym Jorku; Dodatkowe reportaże Ahmeda Ghaddara w Londynie i Emily Chow w Singapurze. Redakcja: Margarita Choi i Kirsten Donovan

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.