Z aktu zgonu wynika, że ​​królowa Elżbieta II zmarła ze starości


Londyn
CNN

Odeszła królowa Elżbieta II Na starość ujawniono jej akt zgonu.

Dokument wysłany przez Rekordy narodowe Szkocji W czwartek zmarły brytyjski monarcha powiedział, że zmarł o 15:10 czasu brytyjskiego (10:10 ET) 8 września w zamku Balmoral w Ballatier w Szkocji.

Przyczyną śmierci jest podeszły wiek. Dokument podpisuje córka królowej, księżna Anna.

Najdłużej panujący monarcha Wielkiej Brytanii zmarł spokojnie w wieku 96 lat.

Jej śmierć wywołała okres żałoby narodowej. Król Karol III, który wstąpił na tron ​​po śmierci matki, został oficjalnie ogłoszony nowym królem Wielkiej Brytanii 10 września.

Karol pochwalił historyczną siedmioletnią zasadę swojej matki, nazywając ją „niezrównaną w swojej kadencji, poświęceniu i oddaniu”.

„Nawet gdy opłakujemy, dziękujemy za najszczersze życie” – powiedział podczas historycznej ceremonii w Pałacu św. Jakuba.

Światowi przywódcy uznali globalny wpływ, jaki wywarła królowa podczas jej 70-letniego panowania, a świat pożegnał królową 19 września o godz. pogrzeb państwowy zanurzony w festiwalu.

Królewscy, dygnitarze, prezydenci i premierzy zebrali się w Opactwie Westminsterskim na ponurej mszy, podczas gdy dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na okoliczne ulice i wzdłuż 25-kilometrowej procesji z centrum Londynu do Windsoru, mając nadzieję ujrzeć flagę. zakrył arkę Władcy w jego podróży do miejsca ostatecznego spoczynku.

Zobacz najważniejsze momenty z pogrzebu królowej Elżbiety II

Później tego samego wieczoru została pochowana wraz z mężem, 73-letnim księciem Edynburga, w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI. Jest dołączony do kaplicy św. Jerzego, a także mieści szczątki ojca królowej, jej matki królowej matki i jej siostry, księżniczki Małgorzaty.

Pałac Buckingham zwolnij zdjęcie Ostatnie miejsce spoczynku królowej zostało odsłonięte w zeszłym tygodniu. Znajdował się w nim grawerowany notatnik wykonany z ręcznie rzeźbionego belgijskiego czarnego marmuru i inkrustowany mosiężnymi literami z imionami jej rodziców i męża.

READ  Cywilne ławy przysięgłych Billa Cosby'ego będą musiały wznowić obrady po prawie wydaniu werdyktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.