Zamieć w Teksasie zamraża miasta, gdy najzimniejsze powietrze nawiedziło Nową Anglię od dziesięcioleciCNN

Niebezpieczny wiatr do 50 stopni poniżej Podczas gdy zero wybuchów w północno-wschodnich częściach południa będzie miało trudności z odmrożeniem Śmiertelna śnieżyca.

Mroźny wiatr spowijający Nową Anglię „może być najzimniejszy od dziesięcioleci” – podało Weather Forecast Center.

Ponad 15 milionów ludzi na północnym wschodzie podlega ostrzeżeniom lub poradom dotyczącym wiatru. Ostrzeżenia obowiązują od piątku rano do sobotniego popołudnia.

„To epicki, pokoleniowy wybuch arktyczny” – powiedział National Weather Service w Caribou w stanie Maine. „W nocy z piątku na piątek najzimniejsze powietrze na półkuli północnej będzie napływać do regionu”.

Tak ekstremalne warunki mogą spowodować odmrożenia w ciągu 10 minut.

Na szczęście brutalny wybuch trwał tylko około 36 godzin. Oczekuje się, że w niedzielne popołudnie temperatura wzrośnie w większości regionów północno-wschodnich.

Ale na południu, miasta sparaliżowane przez śmiertelną burzę śnieżną w tym tygodniu, będą miały gorszą pogodę przed odwilżą w ten weekend.

Oto, czego można się spodziewać na południu i północnym wschodzie:

Śnieżyca jest dołączona Co najmniej trzy zgony w Teksasie Więcej marznącego deszczu w czwartek rano.

Kolejne ćwierć cala śniegu może pokryć środkowy i północny Teksas oraz południową Oklahomę i Arkansas.

Dodając do nieszczęścia: ponad 400 000 domów, firm i innych klientów elektrycznych było bez prądu w czwartek rano. PowerOutage.us. Większość awarii występuje w okolicach Austin.

Kolejne 60 000 klientów w Arkansas, 20 000 w Mississippi i 20 000 w Tennessee było bez prądu w czwartkowy poranek.

Jednak w czwartek po południu w większości regionów temperatury będą powyżej zera.

Od piątku ponad 15 milionów ludzi będzie objętych ostrzeżeniem przed silnym wiatrem, ponieważ temperatury poniżej zera i silne wiatry będą atakować północny wschód.

„Wiatr jest czymś, czego północne i wschodnie Maine nie widziały od podobnych wybuchów w 1982 i 1988 roku” – powiedział serwis pogodowy.

Alerty obejmują całe stany Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut. Obejmują one północne New Jersey, północno-wschodnią Pensylwanię i większość stanu Nowy Jork poza Nowym Jorkiem i Long Island.

Oczekuje się, że zimny front atmosferyczny przesunie się w ten obszar w piątek rano, z bardzo niskimi temperaturami spodziewanymi w piątek wieczorem i sobotę rano.

Temperatury spadną poniżej zera stopni Fahrenheita w większości stanu Nowy Jork i Nowej Anglii. Temperatury spadną od 15 do 25 stopni poniżej zera w północnym Nowym Jorku i północnej Nowej Anglii.

Ale okrutny wiatr może sprawić, że powietrze będzie jeszcze zimniejsze – przy odczuwalnych temperaturach spadających od -35 do -50 stopni w północnym stanie Nowy Jork i północnej Nowej Anglii.

„Unikaj zajęć na świeżym powietrzu w piątki i soboty!” Bezpieczeństwo wewnętrzne i zarządzanie kryzysowe w New Hampshire Opublikowane na Facebooku. „Niskie temperatury w połączeniu z odczuwalnym wiatrem mogą prowadzić do warunków zagrażających życiu na zewnątrz”.

Nowy Jork może wytrzymać mrozy do 10 stopni poniżej zera.

W Bostonie, gdzie temperatura spadnie do 27 stopni poniżej zera, burmistrz ogłosił stan wyjątkowy na okres od piątku do niedzieli.

„Wzywam wszystkich mieszkańców Bostonu do podjęcia środków ostrożności, zachowania ciepła i bezpieczeństwa oraz sprawdzenia sąsiadów podczas tej zimnej sytuacji” – powiedział burmistrz Michael Wu.

Gubernator Connecticut, Ned Lamont, aktywował stanowy protokół poważnych zimnych warunków pogodowych, który rozpoczął się w czwartek po południu i potrwa do weekendu.

„Wraz z nadchodzącą mroźną pogodą, odmrożenia mogą pojawić się na odsłoniętej skórze w ciągu 30 minut” – ostrzegł gubernator.

„Spędzanie długich okresów czasu na zewnątrz w takich warunkach jest nie tylko szkodliwe, ale i niebezpieczne”.

Schroniska i ośrodki ocieplenia znajdują się w całym Connecticut, a transport może być zapewniony w razie potrzeby, powiedział Lamont.

Urzędnicy powiedzieli, że ośrodki ocieplenia spodziewane są również w Maine, Rhode Island, Massachusetts i Vermont.

Jednak agonia nie trwa długo. Od soboty do niedzieli temperatury w całym regionie wzrosną od 20 do 30 stopni.

W rzeczywistości większość północnego wschodu – z wyjątkiem północnego Maine – będzie miała niedzielę powyżej normy, z wysokimi temperaturami sięgającymi 30 i 40 stopni.

READ  Drugi dżentelmen Doug Mhoff uzyskał pozytywny wynik testu na Covit-19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.