Zatwierdza projekt ustawy zezwalający kapelanom na zastępowanie doradców w hrabstwach Teksasu

Izba Reprezentantów Teksasu wydała w środę ostateczną zgodę Bilet Ostatnim krokiem przed wejściem w życie ustawy jest dopuszczenie niecertyfikowanych nauczycieli do szkół publicznych, w tym zastąpienie doradców zawodowych.

Ustawa, która teraz trafia do gubernatora Teksasu Grega Abbotta (R), pojawia się w trakcie sesji agresywnych działań legislacyjnych mających na celu osłabienie trwającego od dziesięcioleci rozdziału między religią a rządem w Teksasie i kilku innych stanach. Zwolennicy twierdzą, że wierzą w decyzję Sądu Najwyższego zeszłego lata Kennedy v. Bremerton, Wspierając trenera piłki nożnej z liceum, modlił się z zawodnikami i usuwał bariery między nimi.

Do północy we wtorek uchwalona przez Senat ustawa wymagająca zawieszenia wersji Dziesięciu Przykazań w każdej klasie w stanie nie została przegłosowana w Izbie Reprezentantów na czas i zmarła.

Ustawa z Teksasu wymagałaby wprowadzenia Dziesięciu Przykazań w klasach szkół publicznych

Po orzeczeniu trenera Senat przyjął również ustawę, która pozwoliłaby dystryktom wymagać od szkół zarezerwowania czasu dla personelu i uczniów na modlitwę i czytanie tekstów religijnych. . Te dwa projekty ustaw nie wydostały się z komisji Izby Reprezentantów w środę i nie oczekuje się, że pojawią się ponownie w tej sesji.

Grupy monitorujące kwestie kościelno-państwowe twierdzą, że ogólnokrajowe wysiłki na rzecz finansowania i wzmacniania religii – a dokładniej pewnego rodzaju chrześcijaństwa – są większe i silniejsze niż od lat. Amerykanie są zjednoczeni na rzecz rozdziału kościoła od państwa Mówi, że patrzy na 1600 rachunków w całym kraju Stany takie jak Luizjana i Missouri. Na początku tego roku Idaho i Kentucky podpisały przepisy zezwalające nauczycielom i pracownikom szkół publicznych na modlitwę przed iz uczniami w pracy.

„Wolność religijna oznacza, że ​​rodzice – a nie urzędnicy szkolni czy stanowe organy ustawodawcze – mają prawo kierować edukacją religijną swoich dzieci. Rodziny powinny ufać, że określone poglądy religijne nie będą narzucane ich dzieciom podczas uczęszczania do naszych szkół publicznych. Ta ustawa narusza zasady religijne wolności każdego ucznia i rodziny w Teksasie” – powiedziała Rachel Lazer, prezes i dyrektor generalny Americans United.

READ  Awaria sieci Rogers dotknęła miliony Kanadyjczyków, wywołując oburzenie

Na początku tego miesiąca sponsor ustawy House, Rep. Cole Hefner (z prawej) podczas debaty w Izbie Reprezentantów powiedział, że prawo nie ma na celu tłumienia religii.

„Szkoły powinny otrzymać wszystkie narzędzia; „To kolejne narzędzie we wszystkim, przez co przechodzimy z problemami ze zdrowiem psychicznym, innymi kryzysami” – powiedział.

Pół tuzina demokratycznych prawodawców poprosiło Hefnera o zmianę ustawy, mówiąc między innymi, że nie zapewnia ona ochrony różnorodności religijnej.

Hefner i większość odrzucili prawie wszystkie poprawki, w tym jedną wymagającą zgody rodziców, a drugą wymagającą od przywódców religijnych służenia uczniom wszystkich wyznań, a nie prozelityzmu.

Odrzucili wymóg ustawy, aby każdy okręg szkolny w Teksasie głosował w ciągu sześciu miesięcy, czy mieć kapelanów. Sponsor powiedział, że była to niepotrzebna prowokacja i podziały w czasie, gdy członkowie rady szkolnej potrzebowali ochrony w niektórych miejscach, a także z powodu ostrych podziałów w kwestiach, które często miały elementy religijne.

Reprezentant James Dalarico (D), student seminarium, zaproponował dodanie wymogu, aby szpitale i kapelani wojskowi starali się o akredytację. Hefner początkowo uwzględnił tę poprawkę, ale Senat odrzucił ten wymóg.

Talarico zaproponował wymaganie zgody rodziców. Hefner i większość odrzuciła to. Inny prawodawca powiedział, że kapelani powinni służyć wszystkim religiom, a nie nawracać. Odrzucony. Inny proponował przeciwstawienie się wymogowi ustawy, zgodnie z którym każdy okręg szkolny w Teksasie musi mieć duchownych w ciągu sześciu miesięcy lub głosować.

We wtorek na podłodze Izby Hefner odpowiedział na skargę Dalarico, że osoby bez potrzeb edukacyjnych lub zawodowych i przeszkolenia mogą mieć dostęp do uczniów szkół publicznych.

Reprezentant Teksasu Jim Talarico (D) mówił 24 maja o nowej ustawie, która pozwoliłaby kapelanom bez uprawnień w szkołach publicznych. Cole przesłuchuje Hefnera (R). (Wideo: The Washington Post)

„Wierzę, że nasze okręgi szkolne opisują wszelkie potrzebne kwalifikacje” – powiedział Hefner.

READ  Republikanie chcą rekordów gości domowych Bidena – ale nie Trumpa

Dalarico zauważył, że Hefner i większość odrzucili poprawki, które szanowałyby sekularystów narzucających swoje przekonania studentom i swobodne praktykowanie religii.

„Czy powinniśmy zachęcać do penetracji w naszych szkołach?” – zapytał Talarico Hefnera.

„Oto, co naprawdę myślę. Myślę, że to śmieszne, aby członkowie tutaj bronili niektórych nieodpowiednich pokazów drag queen w naszych szkołach i nieodpowiednich rzeczy w naszych bibliotekach, a potem mieli czelność mówić, że to problem.

American United for Separation of Church and State powiedział, że nie zna żadnych innych projektów ustaw, które zastąpiłyby doradców zawodowych duchownymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.