Zawalenie się autostrady I-95 w Filadelfii powoduje, że osoby dojeżdżające do pracy muszą szukać alternatywnych tras

Dzień później podniesiony odcinek autostrady międzystanowej nr 95 zawalił się w północno-wschodniej Filadelfii, podążając za cysterną. Rozpalony, godzina szczytu w dni powszednie zaczęła się od strachu i przygotowań w poniedziałek. Zapowiadając lato pełne zakłóceń i niezadowolenia, pojawiły się możliwe do przewidzenia problemy: Pociągi podmiejskie spóźniały sięAutostrady i obwodnice były zatkane, ulice w okolicy były chaotyczne, a czas podróży wydłużał się.

„Wydaje się, że typowy 40-minutowy dojazd do pracy zajmuje ponad godzinę” — powiedział John Heinrich, elektryk z północno-wschodniej Filadelfii, który regularnie jeździ autostradą I-95, aby dojeżdżać do miejsca pracy po drugiej stronie miasta.

Jeszcze inni stwierdzili, że poniedziałkowe poranne dojazdy do pracy były mniej zatłoczone, niż się obawiali, z jedynie umiarkowanymi opóźnieniami lub w niektórych przypadkach bez żadnych opóźnień.

Niektórzy mogli zdecydować się na pracę z domu lub wymyślić dobrze wykonane plany tworzenia kopii zapasowych. Albo oficjalna reakcja – dodanie dodatkowych wagonów do pociągów podmiejskich, organizowanie objazdów, oferowanie bezpłatnych parkingów w niektórych lokalizacjach transportu zbiorowego – była stosunkowo skuteczna.

„Wszyscy mamy bardzo małe zaufanie do naszych urzędników miejskich, ponieważ płacimy dużo podatków, a oni zwykle niewiele robią” – powiedziała 46-letnia Sarah Goldrick-Robb, która żyje kilka minut od upadku. Miejsce. „Ale w tym przypadku, przynajmniej jak dotąd, wydaje się, że mobilizują się bardzo szybko”.

Wypadek, który dotknął I-95 z Maine do Miami na wschodnim wybrzeżu, pozostawił część północnej strony autostrady w kupie gruzu i uszkodził południową stronę tak bardzo, że zostanie ona rozebrana w tym tygodniu. Ten odcinek autostrady biegnie wzdłuż rzeki Delaware w północno-wschodniej Filadelfii. Urzędnicy powiedzieli, że dziennie używa się około 160 000 pojazdów. Ale ruch międzystanowy przez ten obszar już omija Filadelfię, korzystając z New Jersey Turnpike, która biegnie równolegle do I-95 na wschód od rzeki i biegnie na północ I-95 w drodze do Nowego Jorku.

READ  Liz Truss walczy z Rishi Sunak, aby zostać kolejnym premierem Wielkiej Brytanii

Gubernator Pensylwanii Josh Shapiro powiedział na niedzielnej konferencji prasowej, że spodziewa się, że naprawa uszkodzonego odcinka autostrady międzystanowej zajmie miesiące. W poniedziałek wydał „katastrofalne oświadczenie o stanie zagrożenia”. Fundusze stanowe w wysokości 7 milionów dolarów są łatwo dostępne i ułatwiają uzyskanie funduszy federalnych.

Władze federalne, stanowe i lokalne badają przyczynę pożaru i wraku podwyższonego odcinka autostrady, na którym nie odnotowano żadnych obrażeń ani zgonów, poinformowali urzędnicy. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu poinformowała, że ​​wysłała zespół do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie bezpieczeństwa.

W wystąpieniu publicznym na konferencji inżynieryjnej w poniedziałek sekretarz transportu USA Pete Buttigieg zobowiązał się do pełnego wsparcia swojej agencji dla wysiłków naprawczych, mówiąc, że katastrofa oznaczałaby „poważne zakłócenia w ruchu ludzi i towarów przez ten obszar”.

W całej Filadelfii i na jej przedmieściach poniedziałek był pełen strategów, którzy testowali objazdy sugerowane przez urzędników i słuchali mądrości lokalnych reporterów ruchu drogowego, którzy spędzili poranek na rozkładaniu różnych podejść do miasta, jak trenerzy piłki nożnej przed ważnym meczem.

„Jednym z problemów związanych z przedłużeniem roku 1995 jest to, że tak naprawdę nie ma dobrych, właściwych alternatyw” – powiedział Matt Bellum, reporter ruchu drogowego w porannej audycji lokalnej telewizji stowarzyszonej z ABC. „Myślę, że w ciągu najbliższych kilku dni ludzie będą próbować różnych opcji, aby zobaczyć, która jest gorsza”.

Podróżujący dowiadują się, co przyniesie najbliższe miesiące.

Wbrew wszelkim oczekiwaniom niektórzy uznali, że szaleństwo związane z produktem najwyraźniej się opłaciło, dzięki łatwiejszym niż zwykle podróżom.

„Nie wiem, kiedy ostatnio opuszczałem swoją okolicę w poniedziałek” – powiedział John Gramlich, hydraulik, który codziennie dojeżdża do pracy od trzech do czterech mil. „Ruch był mniejszy niż zwykle”.

Tom Maroon, który prowadzi organizację non-profit, jedzie rano I-95 na północ. „Główne drogi na przedmieściach wydają się mieć duży ruch, zwłaszcza ciężarówki” – powiedział. Ale kiedy jechał na północ nieuszkodzonymi częściami I-95, powiedział przez telefon ze swojego samochodu, ruch uliczny był szybszy niż zwykle.

READ  Przewodniczący rady Los Angeles rezygnuje po tym, jak wyciekły nagranie z rasistowskimi komentarzami

Po dotarciu do swojego gabinetu p. Maroon odkrył, że wielu jego pracowników nie miało tyle szczęścia. „Mężczyzna powiedział, że jego autobus uderzył w barierę w ciągu 12 minut” – powiedział w wiadomości tekstowej.

Anna Betts przekazała raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.