Zdjęcia z bliska pokazują słońce, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś

Astronomowie w końcu wykonali pierwsze zdjęcia chromosfery Słońca. Zdjęcie było możliwe dzięki teleskopowi słonecznemu Daniela K. Inouye. zdjęcia, które Uczestniczyła Narodowa Fundacja Nauki W tym tygodniu wrócił w czerwcu. Teraz możemy wreszcie przyjrzeć się tej części atmosfery tuż nad powierzchnią Słońca, co kiedyś było niemożliwe.

Ponieważ Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba jest najpotężniejszym teleskopem, jaki zbudowaliśmy do badania wczesnego Wszechświata, Inoue Solar Telescope jest największym teleskopem słonecznym, jaki kiedykolwiek zbudowano. Zlokalizowany na ziemi o znaczeniu duchowym i kulturowym dla mieszkańców Hawajów, teleskop ten został zaprojektowany do badania naszej gwiazdy, robienia zdjęć chromosfery i nie tylko.

Teleskop, który wykonał te pierwsze zdjęcia chromosfery Słońca, jest obsługiwany przez National Solar Observatory. Zrozumienie Słońca zawsze było celem astronomów, a dzięki takiej technologii w końcu będziemy mogli głębiej zagłębić się w to, co kieruje naszą gwiazdą. Ale to nie koniec.

Źródło obrazu: NSO / AURA / NSF

Te obrazy to coś więcej niż tylko dane, które intrygują naukowców. Jest również niesamowicie piękny, a możliwość robienia chromosferycznych zdjęć słońca jest prawie cudem samym w sobie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, jakie środki ostrożności należy podjąć, aby patrzeć na słońce za pomocą tak mocnych soczewek. Lepsze zrozumienie Słońca może otworzyć nowe możliwości eksploracji kosmosu.

Na przykład Ziemia często zderza się z energią słoneczną emitowaną podczas rozbłysków słonecznych, takich jak Rozbłysk słoneczny został uchwycony na wideo Astrofotograf Andrew McCarthy. Lepsze zrozumienie Słońca, a nawet zrobienie pierwszych zdjęć chromosfery może pozwolić nam na opracowanie technologii, która lepiej wykrywa tego typu erupcje wulkaniczne. Może to pomóc NASA i innym agencjom kosmicznym lepiej przygotować Ziemię na nadchodzące rozbłyski słoneczne.

Teleskop słoneczny Daniela K. Inouye otworzy nową erę w badaniu Słońca. Te pierwsze obrazy chromosfery to dopiero początek, podobnie jak w metodzie Pierwsze obrazy internetowe To był tylko przedsmak tego, co potrafi ten teleskop kosmiczny. Ponieważ naukowcy częściej obserwują Słońce, mamy nadzieję rozwikłać niektóre z tajemnic naszej gwiazdy, które od tak dawna wprawiały naukowców w zakłopotanie.

READ  Szkielet dinozaura znaleziony na portugalskim podwórku może być największym znaleziskiem w Europie: raport

Szukasz większej zawartości przestrzeni? Zdjęcie Jamesa Webba przedstawiające Neptuna Pokazuje pierścienie planet i zapewnia najbardziej wyraźny obraz planety, jaki zrobiliśmy od 1989 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.