Zgłoszona umowa transmisyjna LIV Golf z Fox Sports może się jednak nie wydarzyć

Wygląda na to, że umowa transmisyjna LIV Golf z Fox Sports 1 nie jest tak bliska, jak początkowo sądzono.

a Relacja z Golfweeku Powiedział w tym tygodniu, że LIV Golf jest bliski zawarcia umowy z Fox Sports 1 na pierwszą transakcję telewizyjną dla ligi wspieranej przez Arabię ​​Saudyjską w Stanach Zjednoczonych.

Po firmach takich jak NBC, CBS, Disney, Apple i Amazon Wszyscy odrzucili kontrowersyjną ligęTen krok będzie ważny.

Jednak późnym popołudniem w środę zaczął pojawiać się sprzeciw wobec raportu Golfweeka.

Jonathan Grilla, dyrektor ds. komunikacji w LIV Golf, powiedział w oświadczeniu przekazanym Yahoo Sports: „Ostatnie raporty na temat praw medialnych są niekompletne i niedokładne. LIV Golf przekroczyła oczekiwania i znacznie wyprzedza harmonogram na wielu frontach, w tym na prawach do transmisji . Jak wspomniano wcześniej, LIV Golf właśnie rozpoczął swoją działalność i prowadzi aktywne rozmowy z kilkoma firmami na temat transmisji Ligi Golfa LIV. Ostrzegamy, że nikt nie powinien wyciągać wniosków na temat potencjalnych praw medialnych, ponieważ wciąż jesteśmy w trakcie negocjacji z kilkoma mediami”.

Dodatkowe źródło zaznajomione z negocjacjami powiedziało Yahoo Sports Jay Busbee, że od kilku tygodni nie było żadnych rozmów między Fox Sports i LIV Golf.

Nie jest jasne, czy ta umowa nadal trwa.

Według raportu Golfweek nastąpiła zmiana w umowie. Zamiast Fox płacić za prawa medialne, LIV Golf zapłaci Foxowi za czas antenowy.

Co dziwne, Fox był początkowo wśród nadawców, którzy nie współpracowali z LIV Golfem. Zmieniło się to, gdy Lachlan Murdoch, dyrektor generalny i dyrektor generalny Fox Corp, podobno zmusił firmę do udziału w LIV Golf, według Golfweek.

„Byli ludzie w Fox, którzy nie chcieli mieć z tym nic wspólnego” – powiedziało Golfweekowi źródło. „Zostali do tego zmuszeni”.

LIV Golf będzie również produkować transmisje z turnieju i będzie odpowiedzialny za sprzedaż komercyjnego sponsoringu w ramach zgłoszonej umowy. Fox podobno odrzucił prośbę LIV Golf o opłatę za prawa medialne, jeśli Fox wygra ligę po raz drugi, ale firma ponownie oceni status sieci w późniejszym terminie. Nie wiadomo, czy partnerstwo rozpocznie się w przyszłym roku, czy obejmie którykolwiek z trzech pozostałych turniejów LIV Golf w Tajlandii, Arabii Saudyjskiej lub w Trump Doral w Miami.

READ  Pianiści namierzeni w projektach fantasy football w 2022 r.

Ta umowa jest daleka od „Ogromne” zainteresowanie LIV Golf .prawa medialne które CEO Greg Norman opisał dwa tygodnie temu. Will Steiger, dyrektor ds. mediów w LIV Dziennik Wall Street Na początku tego miesiąca liga powiedziała, że ​​jest „optymistami co do naszych perspektyw, biorąc pod uwagę naszą ofertę graczy i jakość produktów”.

LIV Golf jest obecnie transmitowany online na Facebooku, YouTube i DAZN, ale będzie to pierwszy krok ligi do transmisji telewizyjnej.

Ponownie jednak nie jest jasne, czy taka umowa kiedykolwiek zostanie sfinalizowana.

Norman spędził trochę czasu w zeszłym tygodniu na Kapitolu, aby lobbować członków Kongresu w imieniu LIV Golf w ligowej bitwie przeciwko PGA Tour. Ministerstwo Sprawiedliwości jest Obecnie melduję się w PGA potencjalnych naruszeń prawa antymonopolowego. Jednak początkowe interakcje Normana z konserwatywnymi prawodawcami nie układały się dobrze po deputowanym Timie Burchetcie (R-Ten). Wysiłki lobbingowe Normana zostały opisane jako „propaganda”.. „

Kontrowersje wokół LIV Golf rozszerzyły się od początku ligi w 2021 roku i jej inauguracyjnego sezonu w 2022 roku. LIV Golf jest finansowany przez Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej, wywołując oburzenie organizacji praw człowieka na całym świecie z powodu niezliczonych zarzutów wobec kraju . Liga również została oskarżona „Odzież sportowa– łagodzenie okrucieństw popełnianych przez ich sponsorów dzięki ekscytującym wydarzeniom sportowym – poprzez przyciąganie największych gwiazd golfa na świecie.

LIV Golf wycofał doniesienia, że ​​był bliski zawarcia umowy, aby zapłacić Fox Sports za transmisję w USA. (Brian Spurlock / Icon Sportswire przez Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.