Zimowa burza: Śnieg i silne wiatry po drodze, z ponad 50 milionami ostrzeżeń pogodowych na wschodnim wybrzeżu

Po powszechnych awariach zasilania i głównych zamknięciach dróg na południowym wschodzie w niedzielę, zimowa burza przyniesie obfite opady śniegu na północnym wschodzie.

Meteorolog CNN Michael Guy powiedział, że w Pittsburghu i Buffalo w Nowym Jorku można zobaczyć od 8 do 12 cali śniegu. Oczekuje się, że w górnej części doliny Ohio przez dolny obszar Wielkich Jezior w poniedziałek oczekuje się więcej niż stopy śniegu. Krajowa Służba Pogodowa.

Guy powiedział, że silne wiatry mogą doprowadzić do powodzi wzdłuż wybrzeża od Wirginii do Maine. W poniedziałek można zaobserwować, jak bawół wieje z prędkością do 45 mil na godzinę, podczas gdy w Nowym Jorku przez całą noc od niedzieli do poniedziałku wiatry o prędkości do 55 mil na godzinę i 65 mil na godzinę w niektórych częściach kopalni.

W poniedziałek rano burza odcięła energię elektryczną ponad 130 000 klientom na południowym wschodzie. PowerOutage.pl, w tym ponad 30 000 w Północnej i Południowej Karolinie. W Gruzji było ponad 27 000 klientów bez prądu, a 21 000 w Wirginii.

Zimne wiatry za systemem sztormowym i przed północno-wschodnią Arktyką utrzymają temperaturę w regionie poniżej zera do środy, podczas gdy Guy powiedział, że do wtorku w południowych i środkowych regionach Atlantyku nastąpi powrót temperatury. Dodał jednak, że w ten weekend spodziewana jest kolejna runda silnego zimna i możliwych opadów śniegu.

Kierowcy zostali ostrzeżeni, aby zostali w domu, ponieważ drogi były powolne

Podczas gdy najgorsze uderzenia burzy przesuwały się w kierunku północno-wschodnim, Guy powiedział, że drogi będą niebezpieczne przez większość południowo-wschodniego poniedziałku, zwłaszcza nad wiaduktami i wysokimi miejscami.

Mroźne temperatury w okolicach Knoxville, Tennessee i Asheville, wzdłuż Północnej Karoliny i centralnego Ohio sprawią, że drogi na północy będą gładkie.

Guy powiedział, że w poniedziałek mogą wystąpić problemy z oblodzeniem w obszarach takich jak Winston-Salem w Północnej Karolinie, Roanoke w Wirginii i Charleston w Północnej Karolinie.

READ  Tygrysy dają duetowi zwycięstwo w przezabawnej złej grze

Gubernatorzy Wirginii, Karoliny Południowej i Karoliny Północnej aktywowali członków Gwardii Narodowej do pomocy w ataku sztormowym.

„Są wyposażone w pojazdy ratunkowe, które mogą poruszać się po śniegu” – powiedział gubernator Północnej Karoliny Roy Cooper o około 200 policjantach w swoim stanie.

2800 lotów zostało odwołanych w niedzielę, gdy zimowy sztorm uderzył we wschodnie wybrzeże

„W niektórych dzielnicach spadło od 8 do 12 cali śniegu, a znaczne opady śniegu powodują problemy w środkowej części stanu” – powiedział Cooper w niedzielę.

Władze zareagowały w niedzielę na ponad 400 wypadków, a pierwszym sierżantem był rzecznik Patrolu Autostrad Stanu Karoliny Północnej. Christopher Knox powiedział CNN w niedzielę wieczorem.

Powiedział, że 41-latek i dwóch mężczyzn z Martille Beach w Karolinie Południowej zginęło w niedzielę rano, gdy ich pojazd wypadł z drogi i uderzył w kilka drzew na drodze I-95 w hrabstwie Nash.

„Bezpośrednią przyczyną kolizji było naruszenie bezpiecznej prędkości dla warunków” – powiedział Knox. „Pogoda w tym czasie była mieszanką zimowych opadów”.

W Karolinie Południowej aktywowano 120 członków serwisu, a wielu z nich pomaga unieruchomionym kierowcom, tweety Gwardia Narodowa Karoliny Południowej Pokazać.

W Wirginii 75 członków służby weszło na scenę w odpowiedzi na burzę, w tym „personel z piłami łańcuchowymi do usuwania powalonych drzew i ciężkie pojazdy taktyczne zdolne do poruszania się w głębokim śniegu przez kluczowe miejsca” – podała w komunikacie prasowym Gwardia Narodowa Wirginii.

Policja stanu Wirginia twierdzi, że agencja odpowiedziała na co najmniej 142 wypadki drogowe i 162 niesprawne pojazdy w około 13 godzin w niedzielę.

Biuro National Weather Service w Atlancie poinformowało w niedzielę o licznych wypadkach w północnej Georgii, a gubernator Brian Kemp poprosił mieszkańców o trzymanie się z dala od dróg.

„Istnieje możliwość pojawienia się czarnego śniegu, gdy temperatura spadnie dziś wieczorem w latach 20., więc trzymaj się z dala od dróg dziś wieczorem i jutro, jeśli to możliwe. Będzie to bardzo zdradzieckie w wielu częściach naszego stanu” – powiedział gubernator. Powiedział na Twitterze Niedziela. „Ponadto prawdopodobieństwo upadku linii energetycznych jest obecnie bardzo duże. Dlatego, ponieważ mamy mniejszy ruch na drogach, naszym partnerom będzie łatwiej oczyścić drogi i przywrócić energię elektryczną”.
Ponad 3000 lotów w USA zostało odwołanych w niedzielę, a ponad 1150 lotów zostało odwołanych do wczesnego poniedziałku rano, a loty zostały sparaliżowane przez warunki zimowe. FlightAware.com.

Huragan wylądował na Florydzie

Zimowa burza spowodowała w niedzielę rzadkie opady śniegu dla niektórych mieszkańców na Florydzie Bonhands. National Weather Service na Alabama Mobile zamieścił na Twitterze wideo mieszkańca Pensacola na Florydzie. Hałas w jego domu A ślady zostały zgłoszone na pobliskim Walnut Hill.

Jednak system sprowadził najniebezpieczniejsze warunki na południowo-zachodnią Florydę, gdzie co najmniej dwa huragany zniszczyły co najmniej 28 domów w hrabstwie Lee i uszkodziły inne, powiedzieli urzędnicy.

Huragan Floryda zniszczył dziesiątki domów, pozostawiając 7000 klientów bez prądu

Co najmniej 62 domy nie nadają się obecnie do zamieszkania – powiedział na konferencji prasowej Cecil Bendercross, współprzewodniczący komisji okręgowej.

READ  Biali nacjonaliści oskarżeni o spiskowanie zamieszek zostali zwolnieni z więzienia w Idaho za kaucją

Twister to huragan EF2, który wieje z maksymalną prędkością 118 mil na godzinę. Według ankiety przeprowadzonej przez National Weather Service mogło całkowicie zniszczyć 30 ze 108 przyczep kempingowych uszkodzonych w pobliżu Fort Myers.

Cztery osoby zostały ranne, ale nikt nie został zabrany do szpitala, powiedzieli urzędnicy.

W hrabstwie Charlotte, na północ od Fort Myers, służby meteorologiczne twierdzą, że huragan EF1 zszedł ze ścieżki zniszczenia z prędkością 110 mil na godzinę.

„Trąba wodna przesunęła się przez szum Casparilla w pobliżu Boca Grande Causeway, przemieszczając się na brzeg jako krótkotrwały huragan w pobliżu Placida, uszkadzając co najmniej 35 domów i magazyn mariny” – donosił biuletyn NWS.

Nikt nie został ranny, ale niektórzy mieszkańcy zostali przesiedleni, powiedział rząd hrabstwa Charlotte Powiedział w tweecie.

Do raportu przyczynili się Jean Norman, Chris Boyd, Claudia Dominguez i Joe Sutton z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.