Złote Globy dla Dicka Clarka Broad’a, Eldridge; Likwidacja HFPA — ostateczny termin

Dick Clark Productions i Eldridge poinformowały w poniedziałek rano, że nabyły wszystkie aktywa, prawa i własność Złotych Globów od Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. W rezultacie Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej i jego członkowie, którzy wręczali nagrody, dobiegną końca.

Ogłoszenie zostało ogłoszone przez Todda Bohle, prezesa Eldridge, oraz Jaya Penske, dyrektora generalnego, prezesa i założyciela Penske Media, który jest również dyrektorem generalnym DCP.

Dzięki dochodom z transakcji i istniejącym zasobom HFPA nowi właściciele uruchomią Fundację Złotego Globu, która będzie kontynuować działalność charytatywną HPFA związaną z rozrywką.

W ramach umowy DCP i jej partnerzy zaplanują, poprowadzą i wyprodukują coroczną galę rozdania Złotych Globów, a także będą wykorzystywać możliwości komercyjne dla Złotych Globów na całym świecie.

— apeluje Dick Clark. W lutym powiedział, że 81. doroczna ceremonia rozdania Złotych Globów odbędzie się w niedzielę 7 stycznia 2024 r. Nie ma partnera do transmisji tego wydarzenia po wygaśnięciu jego ostatniego kontraktu na rozdanie nagród z jego długoletnią siecią NBC. Przeprowadzono rozmowy z placówkami, w tym z NBC.

Dzisiejsza umowa kończy proces, który rozpoczął się w lipcu zeszłego roku, kiedy HFPA zatwierdziła propozycję Eldridge Industries dotyczącą utworzenia prywatnego podmiotu do zarządzania aktywami Złotego Globu, z oddzielną organizacją non-profit do obsługi programów charytatywnych i filantropijnych.

Restrukturyzację zaproponował Boehly, prezes i dyrektor generalny Eldridge, który został mianowany tymczasowym dyrektorem generalnym HFPA jesienią 2021 r. W związku z restrukturyzacją organizacji po sprzeciwie wobec jej praktyk i braku różnorodności. Eldridge z PMC we wspólnym przedsięwzięciu, którego są właścicielami Dick Clark Productions, które produkuje Złote Globy.

„Jesteśmy podekscytowani zamknięciem tej długo oczekiwanej transakcji zatwierdzonej przez członków i przejściem z organizacji kierowanej przez członków do przedsiębiorstwa komercyjnego” — powiedziała Helen Hoen, prezes HFPA.

Wręczenie Złotych Globów 2023 oznaczało powrót programu z nagrodami do telewizji po nieemitowanej w telewizji ceremonii w 2022 r. Wśród kontrowersji wokół braku różnorodności wśród członków HFPA. Ceremonia przyciągnęła 6,3 miliona widzów, co jest najniższym wynikiem w historii.

READ  Tiffany Haddish zmiażdży brwi podczas Vegas Residency Show

Penske Media Eldridge nabył dcp w styczniu w ramach większego sojuszu strategicznego, ponieważ Eldridge wzmacnia swoje istniejące partnerstwo z markami rozrywkowymi Penske Media i SXSW. PME jest spółką zależną PMC i spółką joint venture pomiędzy Penske Media Corporation i Eldridge.

PMC jest właścicielem Deadline.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.